Online toplantı çözümü Vowel, 13,5 milyon dolar yatırım aldı

Vowel tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, A serisi yatırım turunda 13,5 milyon dolar yatırım aldı. Söz konusu yatırımın Lobby Capital liderliğinde gerçekleştiğini de ekleyelim.
Online toplantı çözümü Vowel, 13,5 milyon dolar yatırım aldı

Hem ülkemizi hem de tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi ile birlikte evlerden çalışma oranı önemli ölçüde arttı. Bu artış ile birlikte online toplantılar da iş hayatımızın en önemli parçalarından biri haline geldi. Online toplantı çözümü olarak karşımıza çıkan Vowel, yeni bir yatırım aldığını duyurdu.

Vowel tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, A serisi yatırım turunda 13,5 milyon dolar yatırım aldı. Söz konusu yatırımın Lobby Capital liderliğinde gerçekleştiğini de ekleyelim. Yatırım turuna Lobby Capital'ın haricinde ise girişimin eski yatırımcılarından olan Amity Ventures, Box Group ve bireysel yatırımcılar katıldı.

13,5 milyon dolarlık yeni yatırım ile birlikte Vowel girişiminin bugüne kadar aldığı toplam yatırım ise 17,8 milyon dolar ulaştı. Vowel tarafından paylaşılan bilgilere göre alınan yatırım, şirketin yeni ürünler geliştirmesi ve ekibini büyütmesi için kullanılacak.

Vowel önümüzdeki yıl ekibine 30 yeni kişiyi katmayı hedefliyor. 2018 yılında Andrew Berman, Ben Kempe, Matthew Slotkin ve Paul Fisher tarafından New York'ta kurulan Vowel, beta sürecini kısa zaman önce tamamladı. Vowel'ın bekleme listesinde 10 binden fazla potansiyel kullanıcının yer aldığını da ekleyelim.

Vowel'ın lansmanın ise önümüzdeki aylarda gerçekleşmesi bekleniyor. Zoom, Microsoft Teams ve Google Meet gibi önemli çözümlerle rakip olmaya hazırlanan Vowel, sahip olduğu yapay zeka teknolojisi ile birlikte rakiplerinin bir adım önüne geçmeyi hedefliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.