BP Ventures, otomobil içinden ödeme yapılmasını sağlayan Ryd'ye 11,9 milyon dolar yatırım yaptı

BP Ventures tarafından paylaşılan bilgilere göre şirket, Almanya merkezli otomobil içi dijital ödeme çözümleri geliştiren Ryd girişimine yatırım yaptı.
BP Ventures, otomobil içinden ödeme yapılmasını sağlayan Ryd'ye 11,9 milyon dolar yatırım yaptı

Britanya merkezli enerji şirketi BP'nin yatırım kolu olan BP Ventures, yeni bir yatırım ile karşımıza çıktı. BP Ventures tarafından paylaşılan bilgilere göre şirket, Almanya merkezli otomobil içi dijital ödeme çözümleri geliştiren Ryd girişimine yatırım yaptı.

Edindiğimiz bilgilere göre Ryd, BP Ventures'tan 11,9 milyon dolar yatırım aldı. Girişimin değerlemesi ile ilgili finansal bilgiler ise açıklanmadı. Ryd tarafından aktarılan bilgilere göre alınan 11,9 milyon dolarlık yeni yatırım, şirketin yeni pazarlara açılması için kullanılacak.

2014 yılında Almanya'da kurulan Ryd, otomobil ile ilgili ödemeleri akıllı ve online bir hale getirerek yeni bir deneyim sunmayı hedefliyor. Mastercard ve Daimler AG gibi önemli firmalar ile iş birliği içinde çalışan Ryd, benzin alma, elektrikli otomobil şarj cihazlar ve otomobil yıkama gibi işlemlerin ödemelerinin otomobil içinden online olarak yapılmasını sağlıyor.

BP'nin mobil uygulaması olan BPme ile birlikte Birleşik Krallık ve Hollanda'da benzer bir hizmet sunduğunu da ekleyelim. BP Ventures tarafından yapılan bu yatırım ile birlikte BP'nin dijital ödeme seçeneklerini Ryd üzerinden sunacağını söylemek yanlış olmayacaktır.

Ryd tarafından paylaşılan bilgilere göre girişimin, 7 ülkede 3 bini aşkın partneri bulunuyor. Bu partnerler arasında benzin istasyonları, otomobil yıkama şirketleri ve elektrikli otomobil şarj istasyonları yer alıyor. BP'nin benzin istasyonları ise yılın 4. çeyreğinde Ryd platformuna eklenecek.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.