Getir, n11.com'a stratejik yatırım yapacak

Getir kurucusu ve CEO'su Nazım Salur'un paylaşımına göre şirket, şimdi de n11.com'a stratejik yatırım yapacak.
Getir, n11.com'a stratejik yatırım yapacak

Geçtiğimiz günlerde Getir, MOOV'un yüzde 75'ini yaklaşık 16 milyon dolara satın almasıyla gündemimizdeydi. Getir kurucusu ve CEO'su Nazım Salur'un paylaşımına göre şirket, şimdi de n11.com'a stratejik yatırım yapacak. Nazım Salur, ön görüşmelerin tamamlandığını belirtti. Ancak konuyla ilgili şimdilik detaylı bir bilgi paylaşılmadı. 

Getir, yukarıda da bahsettiğimiz gibi son dönemde MOOV satın alımı ile gündeme gelmişti. Buna göre MOOV'un sermayesini temsil eden payların yüzde 75'inin devir bedeli, 16 milyon dolar tutarı üzerine MOOV'un kapanış tarihindeki bilançosunda yer alan araçlara ilişkin varlık ve yükümlülüklerinin netleştirilmesi ile hesaplanacak tutarın yüzde 75 oranındaki kısmının eklenmesi/çıkarılması şeklinde hesaplanacaktı.

Getir tarafında durum böyleyken n11.com tarafında da farklı gelişmeler mevcut. Zira e-ticaret şirketi geçtiğimiz mayıs ayında halka arz sürecini resmen başlatmıştı. n11.com'un kendi sitesinde yayınlanan bilgilere göre n11.com'un ortaklarından Doğuş Planet Elektronik Ticaret ve Bilişim Hizmetleri Anonim Şirketinin sitesinde yer alan bilgilere göre, şirket halka arz için başvuruyu gerçekleştirmişti. 

Getir'in n11.com'a tam olarak ne kadar yatırım yapacağı henüz belli olmasa da konuyla ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz. 

Güncelleme:

Şimdi paylaşılan bilgilere göre Getir, n11’e ortak olmak için ön görüşmeleri tamamladı. Yurt içinde ve yurt dışında hızlı büyümesini sürdüren Getir, n11 ile olası ortaklık ve iş birliği opsiyonları için kapsamlı incelemelerde bulunuyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.