Netflix, Android uygulamasında Stranger Things oyunlarını test etmeye başladı

Netflix, ilk etapta Polonya'daki kullanıcıların, platformun Android uygulamasında iki farklı Stranger Things oyununu oynamalarına izin verdiğini açıkladı
Netflix, Android uygulamasında Stranger Things oyunlarını test etmeye başladı

Netflix, ilk etapta Polonya'daki kullanıcıların, platformun Android uygulamasında iki farklı Stranger Things oyununu oynamalarına izin verdiğini açıkladı. Bir Netflix sözcüsü yaptığı açıklamada, Polonya'daki abonelerin bugünden itibaren, üyeliklerinin bir parçası olarak Stranger Things: 1984 ve Stranger Things 3 olmak üzere iki oyunla Android'de Netflix mobil oyunu özelliğini deneyebileceklerini söyledi. Sözcü, bu konuda çok erken bir dönemde olduklarını; reklamsız, uygulama içi satın almasız oyun yaklaşımıyla önümüzdeki aylarda mümkün olan en iyi deneyimi sunmak için çok çalışacaklarını dile getirdi. 

Netflix'in Android uygulamasındaki oyunlara nasıl ulaşılacağı da açıklandı. Mevcut oyunlar ana sayfa akışında görünecek. Bir oyunun simgesine dokununca, oyun hakkında daha fazla bilgi edinmek ve oyunu indirmek için bir düğmeye dokunabilmek mümkün olacak. Bu da kullanıcıyı oyunu indirmek üzere Google Play mağazasına götürecek. Kullanıcılar dilerse oyunları Google Play Store'da kendileri de bulabilecek. O zaman da kullanıcıların, oyunları oynamak için Netflix kimlik bilgilerini onaylaması gerekecek.

Netflix, bu oyunlar özelinde Teksas merkezli oyun stüdyosu BonusXP ile çalışıyor. Stranger Things: 1984 oyunu, Stranger Things'in birinci sezondan sonra ve ikinci sezondan önceki zaman çizelgesinde yer alırken, devam oyunu olarak nitelendirebileceğimiz “Stranger Things 3”, Netflix serisinin üçüncü sezonunun oynanabilir bir versiyonu olarak karşımıza çıkıyor.

Netflix'in oyunları uygulama mağazalarında herkese açık, ancak şirket kullanıcılar veya yüklemeler açısından konuyla ilgili herhangi bir veri paylaşmadı. Polonya'da test sürecinin başlatılmasıyla Netflix, kullanıcıların artık yalnızca abonelere açık oldukları için oyunları indirmek için bir üyeliğe sahip olmaları gerektiğini söylüyor.

Uygulamanın Polonya'dan sonra hangi ülkelerde ne zaman başlatılacağına veya iOS'a ne zaman geleceğine dair herhangi bir bilgi ise bulunmuyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.