Brezilya merkezli fintech Cora, 116 milyon dolar yatırım aldı

Brezilyalı fintech Cora, Greenoaks Capital'ın liderliği üstlendiği B Serisi yatırım turunda 116 milyon dolar yatırım aldı.
Brezilya merkezli fintech Cora, 116 milyon dolar yatırım aldı

Brezilyalı fintech Cora, Greenoaks Capital'ın liderliği üstlendiği B Serisi yatırım turunda 116 milyon dolar yatırım aldı. Tura, mevcut yatırımcılar Tencent ve Tiger Global'ın yanı sıra yeni yatırımcılar Greenoaks, Kaszek, QED ve Ribbit Capital da katıldı. São Paulo merkezli Cora, kurulduğu günden beri yaklaşık 153 milyon dolar yatırım aldı. Şirketin değerlemesine dair herhangi bir bilgi ise paylaşılmadı.

Cora, geçtiğimiz yıl lisansını Brezilya Merkez Bankası'ndan aldı. Şirket, daha sonra ürününü Ekim 2020'de piyasaya sürdü ve bugün KOBİ'lerin finansallarını yönetmelerine yardımcı olmayı amaçlayan bir yazılım katmanıyla birleştirilmiş çek hesabı sunuyor. Cora, şu anda kurumsal bir kredi kartı için sınırlı bir kullanıcı grubuyla beta aşamasında.

Cora'nın CEO'su ve kurucu ortağı Igor Senra'ya göre şirket, geçtiğimiz ekim ayında ürününü piyasaya sürdüğünden bu yana müşteri tabanını yüzde 40 oranında büyüttü. Aynı dönemde şirket, işlem değerinin/gelirinin aylık yaklaşık yüzde 60 arttığını gördü. Bugün, girişimin 120 binden fazla müşterisi bulunuyor.

Yaklaşık iki yıl önce kurulan Cora, Brezilya'daki 140 bin küçük ve orta ölçekli işletmeye ücretsiz ödeme cüzdanı sunuyor. Cora, yıl sonuna kadar en az 380 bin müşteriye ulaşmayı, daha fazla çalışanı işe almayı ve yeni finansal hizmetler başlatmayı planladığını söyledi.

Cora'nın şu anda 150 çalışanı bulunuyor. Şirket aldığı yeni yatırımı ürün geliştirme, büyüme, operasyonlar ve kredi teklifi oluşturmaya yönelik olarak kullanmayı planlıyor. Cora şimdilik B2B hizmet sağlayıcılarına odaklanıyor, ancak şirket, gelecek yılın başında diğer KOBİ'ler gibi diğer segmentlere de odaklanmayı hedefliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.