Biyoteknoloji şirketi HMNC Brain Health 9 milyon Euro yatırım aldı

Münih merkezli biyoteknoloji şirketi HMNC Brain Health, mevcut yatırımcılarından 9 milyon Euro ek yatırım aldı. Toplam yatırımını 28 milyon Euro'ya yükseltti.
Biyoteknoloji şirketi HMNC Brain Health 9 milyon Euro yatırım aldı

Başka bir sağlık yatırımı haberi bu kez Alman biyoteknoloji şirketi HMNC Brain Health'den geldi. Psikiyatri alanında bir tedavi yöntemi olarak kişiselleştirilmiş terapilere odaklanan Münih merkezli biyoteknoloji şirketi, mevcut yatırımcılarından 9 milyon Euro ek yatırım aldı. Finansal akış, Carsten Maschmeyer, Jahr Ailesi ve Dr Guntard Gutmann dahil olduğu yatırımcı grubundan sağlandı. Şirket, böylece toplam yatırımını 28 milyon Euro'ya yükseltti.

Yapılan yatırımı hedef pazarlarını genişletmek için kullanacak olan şirket, hem majör depresif bozukluğu (MDD) hem de tedaviye dirençli depresyon (TRD) hedefleyen ürünler geliştiriyor. Şirketin CEO'su Benedikt von Braunmühl yatırımla ilgili şöyle konuştu: “Bu yatırımlar, HMNC'nin dünya çapında depresyon veya diğer nöropsikiyatrik bozukluklardan muzdarip hastaların yaşam kalitesini iyileştirmede şirketin kritik adımlar atmasına izin verecek."

Özellikle pandemi dönemiyle birlikte evlere kapanan insanlardan gelen psikolojik destek arayışlarında talep arttı. Türkiye'de de bu alanda yatırımcıların dikkatini çeken girişimler mevcut.  2018'de Aynur İlhan tarafından kurulan Evimdekipsikolog da bunlardan biri. 2018 yılında kurulan şirket, psikolojik danışmanlık almak isteyenlere, her yerde erişilebilir, kolay ve uygun maliyetli uzman desteği sağlayan dijital bir platform olarak tanımlanabilir. Geçen sene Keiretsu Forum Türkiye melek yatırımcıları 4 milyon lira üzerinde yatırım alan şirket, bu sene Temmuz ayında Escort Teknoloji Yatırım'ın yüzde 100 iştiraki olan Alesta Elektronik Teknoloji Yatırım'dan 525 bin lira yatırım aldı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.