300 milyon dolar yatırım alan fintech Rapyd'in değerlemesi yaklaşık 9 milyar dolara ulaştı

Global bir "Fintech as a Service" şirketi olan Rapyd, Target Global'ın liderliği üstlendiği E Serisi yatırım turunda 300 milyon dolar yatırım aldı.
300 milyon dolar yatırım alan fintech Rapyd'in değerlemesi yaklaşık 9 milyar dolara ulaştı

Global bir "Fintech as a Service" şirketi olan Rapyd, Target Global'ın liderliği üstlendiği E Serisi yatırım turunda 300 milyon dolar yatırım aldı. Tura Fidelity Management and Research Company, Altimeter Capital, Whale Rock Capital, BlackRock Funds ve Dragoneer gibi mevcut yatırımcıların yanı sıra, General Catalyst, Latitude, Durable Capital Partners, Tal Capital, Avid Ventures ve Spark Capital gibi yeni yatırımcılar da katıldı.

Alınan 300 milyon dolarlık yatırımla birlikte şirketin değerlemesinin yaklaşık 9 milyar dolara ulaştığı belirtildi. Alınan yatırım, şirketin büyümesini hızlandırmak ve mevcut ürünlerini geliştirmek için kullanılacak. Bu kapsamda satın almalar ve stratejik yatırımlar da yapılacak.

Özetle Rapyd, yatırımı hem kilit pazarlardaki genişlemeyi desteklemek hem de ödeme ürünleri ve deneyimlerini büyütmek için birkaç stratejik satın alma yapmak için kullanmayı planlıyor. Bu da Rapyd'in platformunun ölçeğini yalnızca coğrafyalar arasında değil, aynı zamanda dikeyler ve çözümler arasında da artıracak gibi duruyor.

Rapyd, dünyanın her yerindeki yerel ödemeleri güçlendirmenin hızlı bir yolu olarak faaliyet gösteriyor ve dünya genelindeki şirketlerin pazarlara her zamankinden daha hızlı erişmesini sağlıyor. Rapyd'in ödeme ağını ve platformunu kullanarak işletmeler ve tüketiciler, herhangi bir pazarda yerel ve sınır ötesi işlemlerde bulunabiliyorlar. Rapyd'in platformu, 100'den fazla ülkede 900'den fazla ödeme yöntemini bir araya getirerek dünya çapındaki parçalı ödeme sistemlerini bir araya getiriyor.

Rapyd'in kurucu ortağı ve CEO'su Arik Shtilman, dijital ödemeleri etkinleştirmenin her sektörde en temel iş ihtiyaçlarından biri haline geldiğini söylüyor. Shtilma, Avrupa, Asya-Pasifik'te yüksek büyüme gösteren pazarlarda varlıklarını genişletmeye devam edeceklerini de sözlerine ekliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.