Telegram, görüntülü grup görüşmelerinin katılımcı sayısını 1000'e çıkardı

Kameralarından veya ekranlarından video yayınlayabilen katılımcı sayısı 30 ile sınırlı kalırken, 970 kişi daha gelip bu konuşmaları izleyebiliyor.
Telegram, görüntülü grup görüşmelerinin katılımcı sayısını 1000'e çıkardı

Telegram, haziran ayında yayına aldığı görüntülü grup görüşmesi özelliğini daha fazla katılımcıya ev sahipliği yapabilmek amacıyla daha geniş kapsamlı hale getirmeye başladı. Telegram'ın en son sürümü artık 1000 kişiye kadar görüntülü grup görüşmesine izin veriyor. Ancak kameralarından veya ekranlarından video yayınlayabilen katılımcı sayısı 30 ile sınırlı kalırken, 970 kişi daha gelip bu konuşmaları izleyebiliyor.

Telegram, kendi blog gönderisinde kullanıcı limitini kademeli olarak artırmaya devam edeceklerini de söyledi. Şirket, kullanıcıların daha yüksek çözünürlükte izleyebilmeleri için video mesajlaşma özelliğini de güncelledi. Kullanıcılar artık bire bir görüntülü aramalar sırasında ekranlarını sesli olarak paylaşabilecek ve mesajlarını, izin verilen eski seçenekler gibi bir gün veya bir hafta yerine bir ay sonra otomatik olarak silinecek şekilde ayarlayabilecek.

Telegram, kendi video mesajlarınızı kaydederken, cihazınızdan gelen diğer seslerin de arka planda devam edebileceğini açıklıyor. Yani bu işlem sırasında müzik ya da podcast dinleyebilecek; video izleyebileceksiniz. Artık telefonunuzun arka kamerasıyla kayıt yaparken de yakınlaştırma özelliğini kullanabileceksiniz. Telegram'ın güncellenmiş medya düzenleyicisi, yakınlaştırma sırasında fırça genişliğini küçülterek kullanıcıların fotoğraflar ve videolar üzerinde daha ince ayrıntılar çizmesine olanak tanıyacak.

Platformun Android uygulaması için en son sürüm ayrıca, 0,5x, 1,5x ve 2x oynatma hızlarının yanı sıra yeni gönderme animasyonları için destek de içeriyor. iOS kullanıcıları ise cihazlarının tüm yakınlaştırma seviyelerini kullanabilen ve mesajları birden fazla alıcıya iletebilen yeni bir uygulama içi kameraya erişebilecekler.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.