M1X işlemcisine sahip olması beklenen yeni MacBook Pro modelleri önümüzdeki aylarda tanıtılabilir

Apple'ın Apple Silicon planları ile ilgili yeni bir rapor yayınlayan Bloomberg, Apple'ın 12 aylık yol haritası ile ilgili detayları paylaştı.
M1X işlemcisine sahip olması beklenen yeni MacBook Pro modelleri önümüzdeki aylarda tanıtılabilir

2020 yılının Kasım ayında gücünü M1 işlemcisinden alan MacBook Pro, MacBook Air ve Mac Mini modellerini tanıtan Apple, önümüzdeki 2 yıl içinde Intel işlemcilerini bırakarak tamamen şirket tarafından üretilecek olan Apple Silicon işlemcilerini kullanacağını duyurmuştu.

Bu bilginin paylaşılmasından birkaç ay sonra ise M1 işlemcili iPad Pro ve yeni iMac modelleri de karşımıza çıkmıştı. Bugün Apple'ın Apple Silicon planları ile ilgili yeni bir rapor yayınlayan Bloomberg, Apple'ın 12 aylık yol haritası ile ilgili detayları paylaştı.

2022 yılının Kasım ayında dolacak olan 2 yıllık geçiş sürecinin ucu ucuna tamamlanacağını paylaşan Bloomberg yazarı Mark Gurman, önümüzdeki aylarda "M1X" işlemcisine sahip olan yeni MacBook Pro modellerinin karşımıza çıkacağını da paylaştı.

Yeni MacBook Pro modellerinin ardından ise yeni işlemcisi ile Mac mini modeli tanıtılacak. Bu modelin 2022 yılında tanıtılması bekleniyor. Raporda yer alan bilgilere göre iMac modellerinin Apple Silicon işlemci geçişini önümüzdeki yılın sonunda tamamlaması bekleniyor.

Gurman tarafından aktarılan bilgilere göre Apple, 2022 yılında yeni tasarıma ve MagSafe desteğine sahip olması beklenen yeni MacBook Air modellerini de tanıtacak. Hatırlatmak gerekirse Apple'ın M2 işlemcisini 2022 yılının ilk yarısında yeni MacBook Air ile karşımıza çıkabileceğini geçtiğimiz Temmuz ayında sizlere aktarmıştık. Apple Silicon ile ilgili tüm gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.