Zoom, bulut iletişim merkezi sağlayıcısı Five9′ı 14.7 milyar dolara satın aldı

Zoom, yaptığı açıklamada, bulut iletişim merkezi yazılımı sağlayıcısı Five9'ı 14,7 milyar dolar değerinde hisse senedi karşılığında satın aldığını açıkladı.
Zoom, bulut iletişim merkezi sağlayıcısı Five9′ı 14.7 milyar dolara satın aldı

Zoom, yaptığı açıklamada, bulut iletişim merkezi yazılımı sağlayıcısı Five9'ı 14,7 milyar dolar değerinde hisse senedi karşılığında satın aldığını açıkladı. Bu anlaşmanın Zoom için ilk "milyar dolarlık" satın alma olduğunun altını çizmekte de fayda var. Zira FactSet’e göre bu, Microsoft’un planlanan 16 milyar dolarlık Nuance Communications satın alımının ardından bu yıl ABD’de gerçekleşen en büyük ikinci teknoloji satın alımı.

Satın almayla birlikte Five9'ın çözümü, Zoom'un geniş iletişim platformuyla birleşecek, işletmelerin müşterileriyle bağlantı kurma şeklini değiştirecek ve geleceğin müşteri katılım platformunu oluşturacak. Satın almanın aynı zamanda, Zoom'un kurumsal müşterilerle olan varlığını güçlendirmesine yardımcı olması bekleniyor.

Five9, bulut tabanlı iletişim merkezi yazılımı hizmeti platformu olarak hizmet veriyor. Platformun yüksek düzeyde ölçeklenebilir ve güvenli bulut iletişim merkezi, birçok farklı kanalda müşteri etkileşimlerinin yönetimine ve optimizasyonuna olanak tanıyan kapsamlı bir kullanımı kolay uygulamalar paketi sunuyor. Five9 Intelligent Cloud Contact Center, müşterilerin müşteri deneyimlerini yeniden tasarlamalarına yardımcı olmak için dijital katılım, analitik, iş akışı otomasyonu, iş gücü optimizasyonu ve pratik yapay zeka hizmetleri sağlıyor. Five9'ın dünya çapında 2 binden fazla müşterisi bulunuyor.

Satın almanın tamamlanmasının ardından Five9, Zoom'un bir işletim birimi olacak ve şirketin CEO'su Rowan Trollope, Zoom'un Başkanı olacak ve Eric Yuan'a rapor vererek Five9'ın CEO'su olmaya da devam edecek.

Zoom CEO'su ve kurucusu Eric S. Yuan, sürekli olarak platformu geliştirmenin yollarını aradıklarını ve Five9'ın eklenmesinin müşterilerine daha fazla mutluluk ve değer sağlayacak doğal bir uyum olduğunu söylerken, Five9 CEO'su Rowan Trollope ise Zoom ile güçleri birleştirmenin, Five9'ın kurumsal müşterilerinin türünün en iyisi çözümlere, özellikle de Zoom Phone'a erişmelerini sağlayacağını dile getirdi. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.