NFT Oasis'in yaratıcısı Provenonce, 4.4 milyon dolar yatırım aldı

NFT topluluğu için tasarlanmış sanal bir ortam olan NFT Oasis'in yaratıcısı Provenonce, sanal gerçeklik yaratıcılarının kitlelere ulaşmasına yardımcı olmak için 4.4 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu.
NFT Oasis'in yaratıcısı Provenonce, 4.4 milyon dolar yatırım aldı

NFT topluluğu için tasarlanmış sanal bir ortam olan NFT Oasis'in yaratıcısı Provenonce, sanal gerçeklik yaratıcılarının kitlelere ulaşmasına yardımcı olmak için 4.4 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu. Mart 2021'de kurulan NFT Oasis, merkezi olmayan içerik oluşturucu ekonomisini besleyen bir platform ve sanatçılar için ekosistemde NFT'ler'i, sanal gerçekliği ve merkezi olmayan finansı (DeFi) birleştiriyor.

Nisan ayından bu yana NFT Oasis, 200'den fazla sanatçı ve müzisyeni eserlerini sanal gerçeklikte sergilemek üzere ağırladı. Her hafta, kullanıcıların sanal ortamlarda etkinlikler düzenlemesine yardımcı oluyor.

NFT Oasis'in CEO'su ve kurucu ortağı Will O'Brien, insan deneyiminin hikayeler tarafından yönlendirildiğini söyledi. Her yaratıcıya zamanını ve enerjisini özel sanal dünyalara ve deneyimlere yatırma, topluluklarını harekete geçirme, performanslarını ve yaratımlarını yayınlama ve global NFT hareketi ile gerçekleşen bu değişimden yararlanma şansı verdiklerinin altını çizdi. O'Brien, 2013-2015 yılları arasında BitGo'nun kurucu ortağı ve CEO'suydu, ayrıca Big Fish Games'te kıdemli başkan yardımcısı ve melek yatırımcıydı.

Bu turdan önce O'Brien, şirketi kendisi finanse etti. Provenonce'ın ABD, Avrupa, Orta Doğu ve Asya'daki toplam 32 kişiden yatırım aldığını da belirtelim. Bu çeşitli ve etkili yatırımcı grubu, yerleşik sanat ve müzik dünyasını NFT'ler ve DeFi'deki yenilikçi işlerle ve kişilerle birleştiren stratejik bir temel sağlıyor. 

NFT Oasis'in öne çıkan platformu AltspaceVR. Özel avatarlar, gerçek zamanlı ses, etkileşim ve etkinlikler gibi sanal bir dünyanın sosyal özelliklerinin tümü bu platformda mevcut halde. Kullanıcılar, Oculus VR başlığı ve bilgisayarı üzerinden NFT Oasis'e erişebiliyor veya herhangi bir sosyal medya platformunda canlı ve kayıtlı içeriği izleyebiliyor.

Müzisyenler NFT Oasis ile performanslarını meta veri tabanına taşımak, VR'da binlerce katılımcı için konserler düzenlemek gibi konularda bu teknolojiyi kullanabiliyor. Son olarak platformun kuruluşundan bu yana Imogen Heap, Greg Spero ve K-pop yıldızları Aweek, Lee Eun Bi gibi müzisyenlerle birlikte çalıştığını da hatırlatalım.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.