Zomato, halka arzdan 8,5 milyar dolar değerleme ile 1,3 milyar dolar toplamayı hedefliyor

Zomato tarafından aktarılan bilgilere göre şirket, gerçekleşecek olan halka arzdan toplamda 1,3 milyar dolar gelir elde etmeyi hedefliyor.
Zomato, halka arzdan 8,5 milyar dolar değerleme ile 1,3 milyar dolar toplamayı hedefliyor

250 milyon dolar yatırım alan Zomato'nun değerlemesinin 5,4 milyar dolara ulaştığını Şubat ayında sizlere aktarmıştık. Geçtiğimiz Nisan ayında ise halka arz başvurusu gerçekleştirdiğini duyuran Hindistan merkezli Zomato, halka arz konusundaki beklentilerini açıkladı.

Zomato tarafından aktarılan bilgilere göre şirket, gerçekleşecek olan halka arzdan toplamda 1,3 milyar dolar gelir elde etmeyi hedefliyor. 14 Temmuz tarihinde başlayacak olan halka arz süreci 16 Temmuz'da tamamlanacak. Zomato, halka arz ile birlikte 8,56 milyar dolar değerlemeye ulaşmayı da hedefliyor.

Zomato'nun aktardığı bilgilere göre halka arz ile birlikte 72 Hindistan rupisi (0.96 dolar) ila 76 Hindistan rupisi (1 dolar) hisse başına değer elde edilmesi bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde finansal verilerini de paylaşan Zomato, bir önceki yılın aynı dönemine oranla gelirlerinde yüzde 23 oranında düşüş yaşadı.

283 milyon dolar gelir elde eden Zomato, 110 milyon dolar ise zarar açıkladı. 2008 yılında Deepinder Goyal, Gaurav Gupta ve Pankaj Chaddah tarafından kurulan Zomato, bugüne kadar toplamda 21 yatırım turunda 2,1 milyar dolar yatırım aldı.

Zomato'nun yatırımcıları arasında Tiger Global Management, Kora, Baillie Gifford, Ant Group, Naspers, Delivery Hero ve Glade Brook Capital Partners gibi önemli firmaların yer aldığını da ekleyelim. Zomato'nun halka arzı ile ilgili detayları sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.