ByteDance, TikTok'un yapay zekasını diğer şirketlere satmaya başladı

Financial Times'ın haberine göre video paylaşım uygulaması TikTok'un çatı şirketi ByteDance, TikTok'un yapay zekasını diğer şirketlere satmaya başladı.
ByteDance, TikTok'un yapay zekasını diğer şirketlere satmaya başladı

Video paylaşım uygulaması TikTok'un çatı şirketi ByteDance, TikTok'un yapay zekasını diğer şirketlere satmaya başladı. Financial Times'ın haberine göre şirketin BytePlus adlı yeni bir sürümü başlatıldı ve Hindistan merkezli sosyal oyun platformu GamesApp, ABD moda uygulaması Goat, Singapur gibi şirketlere TikTok yapay zekası satıldı.

2020'de Hindistan hükümeti, TikTok da dahil olmak üzere Çinli firmalar tarafından geliştirilen bazı uygulamaları, bu uygulamaların ülkenin ulusal güvenliğini ve savunmasını tehdit eden faaliyetlerde bulunduğuna dair endişeler nedeniyle yasaklamıştı. Bu nedenle ByteDance'in Hindistan merkezli bir şirkete de kendi yapay zekasını satmış olması ilgi çekici diyebiliriz.

TikTok'un tavsiye algoritmasının TikTok'un diğer uygulamalar karşısında öne çıkmasının en önemli nedenlerinden biri. Uygulamayla etkileşim biçiminiz, size önereceği videoları etkiliyor. Zaten şirket de geçen yıl kaleme alınan bir blog gönderisinde ForYou özelliğinin belirli bir kullanıcıya hangi videoların sunulacağını nasıl belirlediğini açıklamıştı. Şirket, önerileri, hangi videoları beğendiğiniz, yorum paylaştığınız veya oluşturduğunuz dahil olmak üzere kullanıcı etkileşimlerine dayandırdığını belirtmişti.

BytePlus, web sitesine göre otomatik konuşma ve metin çevirisi ve gerçek zamanlı video efektlerinin yanı sıra veri analiz araçları da sunuyor. BytePlus, müşterilere TikTok öneri algoritmasına erişme ve"uygulamaları ve müşterileri için kişiselleştirme şansı sunuyor. Genellikle platformun hızlı büyümesi için kredilendirilen temel TikTok algoritmaları, kullanıcıların içerik oluşturucuları takip etmeye başlamadan önce gördükleri videoları belirliyor. TikTok'un kaynak kodu ve kullanıcı verileri ise ana şirketi ByteDance'in diğer işletmelerinden ayrı tutuluyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.