İçerik üreticileri için finansal çözümler sunan Karat Financial, 26 milyon dolar yatırım aldı

26 milyon dolarlık yatırım turu Union Square Ventures liderliğinde gerçekleşti. Yatırım turuna Union Square Ventures'ın haricinde ise GGV Capital, SignalFire ve 20'den fazla dijital içerik üreticisi ve ünlü isim katıldı.
İçerik üreticileri için finansal çözümler sunan Karat Financial, 26 milyon dolar yatırım aldı

Dijital içerik üreticileri için başta kredi kartı olmak üzere finansal çözümler sunan bir girişim olarak karşımıza çıkan Karat Financial, yeni bir yatırım aldığını duyurdu. Karat Financial tarafından edindiğimiz bilgilere göre girişim, 26 milyon dolar yatırım aldı. 

Edindiğimiz bilgilere göre söz konusu 26 milyon dolarlık yatırımın 15 milyon dolarlık kısmının borç olarak alındığını da ekleyelim. 26 milyon dolarlık yatırım turu Union Square Ventures liderliğinde gerçekleşti. Yatırım turuna Union Square Ventures'ın haricinde ise GGV Capital, SignalFire ve 20'den fazla dijital içerik üreticisi ve ünlü isim katıldı.

Bu isimler arasında TikTok fenomeni Josh Richards ve ünlü aktör Jared Leto da yer alıyor. Dijital içerik üreticileri ve influencerlar için finansal çözümler sunma hedefi ile yola çıkan Karat Financial, 2019 yılında Eric Wei ve Will Kim tarafından San Francisco'da kuruldu.

Genç yaşta dijital içerik üreticisi haline gelen pek çok kişinin yeterli finansal geçmişleri olmamalarından dolayı bankalar ile pek çok problem yaşıyor. Bunu ortadan kaldırmayı hedefleyen Karat Financial, bu kişiler için hazırlanmış finansal çözümler sunuyor.

Alınan yeni yatırım ile birlikte Karat Financial'ın bugüne kadar aldığı toplam yatırımın 30 milyon doları aştığını da ekleyelim. Karat Financial tarafından aktarılan bilgilere göre ise alınan 26 milyon dolarlık yatırım, girişimin dijital içerik üreticileri için kurumsal kartlar oluşturması için kullanılacak.

Şirketin güncel verileri ile ilgili açıklamalarda bulunan Karat Financial kurucu ortağı Will Kim, Karat Financial platformu içinde gerçekleşen işlemlerin her ay yüzde 50 oranında artış yaptığını da belirtti. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.