HPE, veri koruma alanında faaliyet gösteren Zerto'yu 374 milyon dolara satın aldı

Hewlett Packard Enterprise (HPE), dün yaptığı açıklamada veri koruma alanında faaliyet gösteren Zerto'yu 374 milyon dolara satın alacağını duyurdu.
HPE, veri koruma alanında faaliyet gösteren Zerto'yu 374 milyon dolara satın aldı

Geçen yıl, kurumsal bilgi teknolojisi şirketi Hewlett Packard Enterprise (HPE), açık kaynak üzerine kurulu bulut tabanlı güvenlik girişimi Scytale'i satın aldığını açıklamıştı. 27 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olan HPE yeniden satın alma haberiyle karşımızda.

Şirket, dün yaptığı açıklamada veri koruma alanında faaliyet gösteren Zerto'yu 374 milyon dolara satın aldığını duyurdu. HPE, Zerto'yu şirketin veri yönetimi portföyünün bir parçası olarak kullanıma sunacak olan şirket, bu işten 130 milyon dolar kar etmeyi planlıyor. 

HPE, geçen aylarda BT modeli HPE GreenLake'i hizmet olarak depolamalı iş dönüşümü ile genişletti. Şirket, verilerin yaşadığı ve veri işlemlerini birleştirdiği her yere bir bulut işlem modeli getiren yeni bir veri deneyimi için Birleşik DataOps vizyonunu sunan bir veri hizmetleri platformunu açıkladı. Bu hizmet, kritik sektörlerin dikey ve yatay iş yükleri için tasarlanmış ve optimize edilmiş hibrit bulut hizmetleri sunuyor. Zerto, bir taraftan bu platformla entegre edilecek. 

Zerto, 9 binden fazla müşteriye sahip

Veri koruma otomasyonu geliştirme planın bir parçası olarak yapılan satın alma oldukça önemli. Çünkü siber saldırganlar, her geçen gün yeni bir saldırı yöntemiyle şirketlere ya da bireylere ulaşıyor. Özellikle de evden çalışma modeline geçen pek çok işletme için tehditlerin boyutu oldukça arttı. Bu arada belirtelim veri koruma sektörü pazarı geçtiğimiz yıla göre yüzde 20'ye yakın artarak 8 milyar dolara ulaştı.

Zerto platformunun sürekli veri koruması (CDP) temeline dayanması, olağanüstü durum kurtarmayı ve veri korumayı sağlayan teknolojisi kritik bir noktada yer alıyor. Şirketin şu an 9 binden fazla müşteriye sahip olduğu belirtiliyor. Zerto şimdiye kadar 350'den fazla BT hizmet sağlayıcısıyla ortaklık kurdu.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.