Instagram hikayelerde link paylaşımı herkese açılıyor

Test sürümünde olan yeni link çıkartması, kullanıcıların linke dokunarak, siteyi ziyaret etmesini sağlıyor.Link paylaşımının herkese açılma olasılığı, platformun yükselen ticaret hacmini, çok daha ileri taşıyacak bir hamle olarak öne çıkıyor. 
Instagram hikayelerde link paylaşımı herkese açılıyor

Instagram, şimdiye kadar Hikayelere link ekleme özelliğini yalnızca 10 binden fazla takipçisi olan kullanıcılara açmıştı. İçerik üreticilerinde görmeye alıştığımız; "yukarı kaydır" terminolojisi çok yakında değişebilir. Zira Instagram, hikayelere eklenecek yeni bir link çıkarması üzerinde çalışıyor. 

Test sürümünde olan yeni link çıkartması, kullanıcıların linke dokunarak, siteyi ziyaret etmesini sağlıyor. Kullanıcılar aynı zamanda link çıkartması kullanılan hikayelere yorum da bırakabiliyor. Şimdilik az sayıda kullanıcı ile test edilen özellik, "yukarı kaydır"ın aksine 10 bin takipçi şartından bağımsız bir şekilde kullanıcılara sunulabilir. 

Instagram'ın Ürün Yöneticisi Vishal Shah yaptığı açıklamada kullanıcıların linkleri nasıl kullandığını öğrenmek için bu testi başlattıklarını dile getirdi. Aynı zamanda, dezenformasyon ve spam paylaşımlar dahil olmak üzere insanların paylaştığı linkleri gözlemlemeye devam ettiklerini belirtti. Shah, çıkartmaların, insanların platformu kullanma alışkanlıklarına uygun olduğunu ve link paylaşımını kolaylaştırdıklarını düşünüyor. 

Link çıkartmalarının Instagram'ın nihai hedeflerinden biri olduğunu vurgulayan Vishal Shah, link paylaşımının herkese açılabileceğinin de altını çiziyor. 

Şimdiye kadar eklediği alışveriş özellikleriyle platformun sosyal ticaret yönünü güçlendiren Instagram, içerik üreticileri ve micro-influencerları da yoğun bir şekilde destekliyor. Link paylaşımının herkese açılma olasılığı ise, platformun yükselen etkileşimini ve ticaret hacmini, çok daha ileri taşıyacak bir hamle olarak öne çıkıyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.