155 milyon dolar yatırım alan yerli girişim Dream Games'in değerlemesi 1 milyar dolara ulaştı

155 milyon dolarlık B serisi yatırım turu, şirketin eski yatırımcılarından olan Index Ventures ve Makers Fund'ın ortak liderliğiyle gerçekleşti.
155 milyon dolar yatırım alan yerli girişim Dream Games'in değerlemesi 1 milyar dolara ulaştı

Ülkemizdeki girişim ekosisteminin en önemli parçalarından biri haline gelen mobil oyun girişimleri yatırımlar almaya devam ediyor. En son geçtiğimiz Şubat ayında yatırım haberi ile sizlere aktardığımız İstanbul merkezli Dream Games, yeni bir yatırım aldığını duyurdu. Bu turla oyun şirketi unicorn oldu.

Edindiğimiz bilgilere göre Dream Games, B serisi yatırım turunda 155 milyon dolar yatırım aldı. Alınan yatırım ile birlikte Dream Games'in şirket değerlemesinin 1 milyar dolara ulaştığını ve şirketin unicorn olduğunu da ekleyelim. Söz konusu 155 milyon dolarlık B serisi yatırım turu şirketin eski yatırımcılarından olan Index Ventures ve Makers Fund'ın ortak liderliğiyle gerçekleşti.

B serisi yatırım turunda Index Ventures ve Makers Fund haricinde ise Balderton Capital, IVP ve Kora katıldı. Dream Games'in 2020 yılının Kasım ayında Makers Fund liderliğinde 7,5 milyon dolar ve geçtiğimiz Şubat ayında ise Index Ventures liderliğinde 50 milyon dolar yatırım aldığını da hatırlatalım. Oyun girişimi bu yatırımla 4 ayda şirket değerlemesini yaklaşık 5 katına çıkarmış oluyor.

Alınan 155 milyon dolarlık yeni yatırım ile birlikte Dream Games'in bugüne kadar aldığı toplam yatırım ise 212 milyon dolara ulaştı. Alınan yatırım ile ilgili açıklamalarda bulunan Dream Games kurucu ortağı ve CEO'su Soner Aydemir, Royal Match oyununun başarısından gurur duyduklarını ve oyunu daha da büyütmek için alınan yatırımı kullanacaklarını paylaştı.

Hatırlatmak gerekirse bulmaca türünde oyunlar geliştirme hedefi ile Soner Aydemir, İkbal Namlı, Hakan Sağlam, Eren Şengül ve Serdar Yılmaz tarafından kurulan Dream Games, yayınladığı Royal Match oyunu ile birlikte kısa zamanda önemli bir başarı yakaladı.

Dream Games tarafından paylaşılan bilgilere göre Royal Match, sadece 3 ay içinde ABD, Birleşik Krallık ve Almanya'da en çok hasılat elde eden 20 oyun arasında girmeyi de başardı. Dilerseniz Royal Match oyununu Android için buradan, iOS için ise buradan indirebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.