Sanal POS çözümleri sağlayan weepay, 15 milyon TL değerleme üzerinden yatırım aldı

Söz konusu yatırım Rüz-gar Enerji ve adı açıklanmayan bir gıda firması tarafından yapıldı. 15 milyon TL değerleme üzerinden gerçekleşen yatırım turunda weepay'e ne kadar yatırım yapıldığı ise paylaşılmadı.
Sanal POS çözümleri sağlayan weepay, 15 milyon TL değerleme üzerinden yatırım aldı

Entegrasyon çözümleri ile birlikte firmaların müşterilerine tüm kredi kartlarına güvenli bir şekilde Sanal POS ile ödeme ve taksit imkanı sağlamasına odaklanan weepay, yatırım aldığını duyurdu. Finansal teknolojilere odaklanan yerli bir girişim olan weepay, 15 milyon TL değerleme üzerinden yatırım aldı.

Söz konusu yatırım Rüz-gar Enerji ve adı açıklanmayan bir gıda firması tarafından yapıldı. 15 milyon TL değerleme üzerinden gerçekleşen yatırım turunda weepay'e ne kadar yatırım yapıldığı ise paylaşılmadı. weepay tarafından aktarılan bilgilere göre Rüz-gar enerji yetkilisi, gıda firmasının yetkisi ve weepay yetkilileri ile birlikte imza töreni gerçekleştirildi.

Güvenli, kolay ve hızlı online ödemeyi herkesin kullanabileceği şekilde geliştiren ve müşterilerinin memnuniyetini her geçen gün artırmayı hedefleyen bir online ödeme sistemi olan weepay, 2019 yılında kuruldu. weepay, kullanıcılarına weePOS, weeLink, weeShop, weeMobil ve yakın zamanda yayınlanması planlanan weeClick gibi çözümler sunuyor.

İki yıl önce Fintech alanında yeni bir bakış açısı, yeni ürünler ve açık bankacılık hizmetlerini birleştirme vizyonu ile weepay'i hayata geçirdiklerini belirten weepay CTO'su Selim Destancı, weepay bugün bir kilometre taşını geride bırakarak iki güçlü firmanın desteğini alarak hedeflerine daha emin adımlarla ilerleyeceğini ve tüm ekosisteme katkı sağlayacağını da sözlerine ekledi. Son olarak weepay'in bir sonraki adımının globalleşme olduğunu da ekleyelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.