SketchAR, sanatçıların eserlerini NFT'lere dönüştürmesine olanak tanıyacak

SketchAR, kullanıcılarının oluşturduğu dijital eserleri NFT'ye dönüştürmelerine olanak sağlayacak.
SketchAR, sanatçıların eserlerini NFT'lere dönüştürmesine olanak tanıyacak

Artırılmış gerçeklik ile çizimi birleştiren bir uygulama olarak karşımıza çıkan SketchAR, son dönemlerin en popüler konularından biri olan NFT'ler için önemli bir adım attı. Edindiğimiz bilgilere göre SketchAR, kullanıcılarının oluşturduğu çizimleri NFT'ye dönüştürmelerine olanak sağlayacak.

Temelinde sanatçılar için kullanıma sunulan bir çizim uygulaması olan SketchAR, sanatçılar tarafından oluşturulan dijital eserlerin benzersiz ve özgün olduğunu onaylayarak NFT olarak kabul görmesini sağlıyor. SketchAR'ın sunduğu bu özellik sayesinde sanatçılar eserlerini çok daha kolay bir şekilde NFT'lere dönüştürebilecek.

2017 yılında Aleksandr Danilin, Alexander Danilin ve Andrey Drobitko tarafından Litvanya'da kurulan bir girişim olan SketchAR, sunduğu yapay zeka desteği ile birlikte artırılmış gerçeklik teknolojisini çizim ile birleştirerek kullanıcılarına farklı bir çizim deneyimi sunuyor. Dilerseniz SketchAR uygulamasını Android için buradan, iOS için ise buradan indirebilirsiniz.

2020 yılında popüler bir hale gelen NFT'ler 2021 yılında da hız kesmeden yoluna devam ediyor. NonFungible tarafından paylaşılan bilgilere göre 2021 yılının ilk çeyreğinde NFT'ler için 2 milyar dolar harcandı. 2020 yılının son çeyreği ile kıyaslandığında ise yüzde 100 oranında büyüme söz konusu.

Bilmeyenler için NFT yani Non-Fungible Token, özel bir kriptografik token türüdür. Kripto para dünyasında esen NFT rüzgarına ve dijital sanat eserlerine dair bilmeniz gereken her şeyi geçtiğimiz Mart ayında sizlere aktarmıştık. NFT'ler ile ilgili tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.