Mobil oyun girişimi Veloxia, 3 milyon dolar yatırım aldı

İstanbul merkezli mobil oyun girişimi Veloxia, 3 milyon dolar yatırım aldı. Söz konusu yatırım Collective Spark liderliğinde gerçekleşti.
Mobil oyun girişimi Veloxia, 3 milyon dolar yatırım aldı

Girişim ekosistemimizin en önemli parçalarından biri haline gelen mobil oyun girişimleri yatırımlar almaya devam ediyor. Mobil oyun girişimi olan Veloxia, 3 milyon dolar yatırım aldı. Söz konusu yatırım Collective Spark liderliğinde gerçekleşti.

Collective Spark haricinde ise 3 milyon dolarlık yatırım turuna Boğaziçi Ventures, Ak Portföy Girişim Sermayesi ve birkaç melek yatırımcı katıldı. Alınan 3 milyon dolarlık yeni yatırım ile birlikte Veloxia'nın bugüne kadar aldığı toplam yatırım ise yaklaşık 4 milyon dolara ulaştı. Hatırlatmak gerekirse Veloxia, geçtiğimiz yıl 100 milyonun üzerinde kullanıcıya sahip MobileX’ten yatırım almıştı.

2019 yılının Haziran ayında Tugay Alyıldız, Melih Gündoğdu ve Mehveş Altay tarafından kurulan Veloxia, idle yani hızlı tıklama türünde oyunlar geliştiriyor. Şu an için 22 kişilik bir ekibe sahip olan Veloxia'nın İstanbul merkezli bir girişim olduğunu da ekleyelim.

2019 yılında hem iOS hem de Android platformları için ilk oyunu olan Space Colony: Idle'ı sunan Veloxia, bu oyun ile önemli bir başarı yakaladı. Veloxia'nın “Space Colony: Idle” ile yaklaşık 1 milyon indirmeye ulaşarak strateji oyunları kategorilerinde üst sıralarda yer aldığını da belirtelim. Veloxia'nın Space Colony: Idle oyununun ardından Android platformu için Skippy Trip isimli bir bulmaca oyununu sunduğunu da ekleyelim.

Edindiğimiz bilgilere göre Veloxia, farklı türlerde oyunlar geliştirerek zengin bir oyun portföyü oluşturmayı amaçlıyor. Alınan 3 milyon dolarlık yatırım Veloxia'nın analitik gücünü artırmasının yanı sıra şirketin strateji ve aksiyon oyunu kategorilerinde büyümesi için kullanılacak. Veloxia'nın şu an için çevrimiçi çok oyunculu savaş arenası yani MOBA türünde bir oyun üzerinde çalıştığını da ekleyelim.

Collective Spark öncülüğündeki bu yatırım turu ile idle kategorisinde kazandıkları ‘know-how’u değerlendirebilmek ve yeni oyun segmentlerindeki çalışmalarını fonlamış olmanın Veloxia için çok heyecan verici olduğunu belirten Veloxia  kurucu ortağı ve CEO’su Tugay Alyıldız, önümüzdeki yıllarda strateji/simülasyon oyunları kategorilerinde Veloxia’yı dünyanın önde gelen şirketlerinden birisi haline ulaştırmayı amaçladıklarını da belirtti.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.