Berlin merkezli market teslimatı uygulaması Flink, 240 milyon dolar yatırım aldı

Berlin merkezli online market teslimatı uygulaması Flink, kurulduktan 6 ay sonra 240 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı.
Berlin merkezli market teslimatı uygulaması Flink, 240 milyon dolar yatırım aldı

Berlin merkezli online market teslimatı uygulaması Flink, kurulduktan 6 ay sonra 240 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı. A Serisi yatırım turu Naspers'ın sahibi olduğu Prosus, San Francisco merkezli BOND ve Abu Dabi'nin servet fonunun bir parçası olan Mubadala Capital tarafından ortaklaşa yürütülüyor.

Şirket aynı zamanda Rewe Group süpermarket zinciriyle stratejik bir ortaklık kurduğunu söyledi. Rewe'nin bu turda yatırım yapıp yapmadığı açıklanmadı, ancak bu ortaklıkla süpermarket zincirinin kendi teslimatları için Flink'i kullanacağı düşünülüyor.

Flink, şu anda Almanya, Fransa ve Hollanda genelinde 24 şehirde faaliyet gösteriyor. Şirket kullanıcı sayısına dair bir açıklama yapmadı. Julian Dames ve Christoph Cordes ile birlikte şirketin kurucularından olan Flink CEO'su Oliver Merkel, insanlara yoğun günlerinde değerli zamanlarının bir kısmını geri vermeyi amaçladıklarını; aynı zamanda geçtiğimiz haftalarda gördükleri sipariş büyümesini tüketicilerine sundukları hizmete bağladığını açıkladı. 

Pandemi döneminde market teslimat uygulamalarının hızlı bir yükselişe geçtiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Zira sabah da Getir'in 555 milyon dolar yatırım alarak değerlemesini 7.5 milyar dolara çıkardığı haberini sizlerle paylaşmıştık. Son dönemde revaçta olan bu platformların ortak noktası ise verilen siparişleri kısa süre içinde müşteriye teslim ediyor olması. 

Almanya odağında ise bu hafta yatırımlar konusunda bir hayli hareketli bir hafta yaşandı. Yazılım şirketi Celonis 1 milyar dolar, online sigorta şirketi Wefox ve FlixMobility ise 650'şer milyon dolar yatırım aldı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.