Hyper-casual oyunlara odaklanan yerli mobil oyun stüdyosu: Garawell Games

Geçtiğimiz Ocak ayında Nebih Başaran tarafından kurulan mobil oyun firması Garawell Games, şu an için 7 kişilik bir ekip tarafından yönetiliyor.
Hyper-casual oyunlara odaklanan yerli mobil oyun stüdyosu: Garawell Games

Hyper-casual türünde mobil oyunlar geliştirme hedefi ile kurulan Garawell Games, Bridge Race oyunu ile önemli bir başarı yakaladı. Geçtiğimiz Ocak ayında Nebih Başaran tarafından kurulan mobil oyun firması Garawell Games, şu an için 7 kişilik bir ekip tarafından yönetiliyor.

Edindiğimiz bilgilere göre ilk yatırımını Galata Business Angels üyesi Umur Özal ve Haluk San’dan alan Garawell Games, yılda 50-60 adet mobil oyun prototipi üretmeyi hedefliyor. Garawell Games'in alınan çekirdek yatırım ile birlikte kurulduğunu da ekleyelim.

İlk oyunu olan Bridge Race'i geçtiğimiz Mart ayında yayınlayan Garawell Games, Bridge Race oyunu ile birlikte dünya genelinde 70 milyondan fazla indirme aldı. Garawell Games tarafından aktarılan bilgilere göre Bridge Race oyununun 120 ülkede mobil platformlarda zirveye oturduğunu da belirtelim. Garawell Games tarafından paylaşlılan bilgilere göre Bridge Race oyunu, hem iOS hem de Android platformlarında Nisan ayında en çok indirilen oyun oldu. 

Bridge Race oyunun global oyun yapımcısı Supersonic Studios ortaklığıyla ile yayınlandığını da ekleyelim. Hem iOS hem Android platformlarında ücretsiz olarak yer alan Bridge Race oyunu yaklaşık 1,5 ay içinde geliştirildi. Garawell Games'in her hafta yeni bir güncelleme ile oyunculara farklı oyun deneyimleri katmayı hedeflediğini de ekleyelim. Dilerseniz Bridge Race oyununu Android için buradan, iOS için ise buradan indirebilirsiniz.

Ülkemizde ve dünyada mobil penetrasyon çok hızlı büyürken, oyun oynama alışkanlığı da tüm yaş gruplarında hızlı bir şekilde arttığını belirten Garawell Games kurucusu ve CEO’su Nebih Başaran, Garawell Games olarak 7 kişilik bir ekiple başladıkları yolculukta önemli yatırımlar aldıklarını ve artık oyunlarının dünyanın dört bir yanına ulaşarak zirveye yerleştiğini dile getirdi. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.