E-ticaret lojistik şirketi Delhivery, 277 milyon dolar yatırım aldı

Hindistan merkezli e-ticaret lojistik şirketi Delhivery, bu sene halka arza hazırlanıyor. Ancak öncesinde şirket, Boston merkezli yatırım şirketi Fidelity tarafından yönetilen yatırım turunda 277 milyon dolar yatırım aldı.
E-ticaret lojistik şirketi Delhivery, 277 milyon dolar yatırım aldı

Hindistan merkezli e-ticaret lojistik şirketi Delhivery, bu sene halka arza hazırlanıyor. Ancak öncesinde şirket, Boston merkezli yatırım şirketi Fidelity tarafından yönetilen yatırım turunda 277 milyon dolar yatırım aldı. Tura GIC, Chimera ve Baillie Gifford da katıldı. Alınan yeni yatırımla birlikte şirketin değerlemesi 3 milyar dolara ulaştı. 

Bugüne kadar 1.23 milyar dolar yatırım alan Delhivery'nin yatırımcıları arasında SoftBank Vision Fund, Tiger Global Management, Times Internet, The Carlyle Group ve Steadview Capital gibi isimler bulunuyor. 

2011 yılından kurulan şirket, bu yılın başlarında Bengaluru ve Ahmedabad'da iki yeni ofis açacağını açıklamıştı. Delhivery, şu anda Gurgaon, Goa ve Hyderabad'da ve ABD'de Seattle'da 350'den fazla çalışana sahip. An itibarıyla 2 bin 300'den fazla Hint şehrinde ve 17 bin 500'den fazla mahallede lojistik hizmeti sunuyor. Şirketin, e-ticaret lojistiğinden önce gıda tedariği hizmeti sunduğunu da hatırlatalım. 

Delhivery'nin platformu karayolu taşımacılığı çözümleri sunan göndericileri, acenteleri ve kamyoncuları birbirine bağlıyor. Şirket, platformun komisyoncuların rolünü azalttığını, Delhivery için en popüler ulaşım modu olan kamyon taşımacılığı gibi bazı varlıklarını daha verimli hale getirdiğini ve 24 saat operasyonlar sağladığını söylüyor. Delhivery, kuruluşundan bu yana 1 milyardan fazla işlem gerçekleştirdi ve şu anda 10 binden fazla müşteriyle çalışıyor.

Şirket, aldığı yatırımı filosunu genişletmek ve teknolojisini geliştirmek için kullanacağını açıkladı. Ayrıca iki yıl içinde 40 milyon doların üzerinde yatırım yapmayı planladığını da belirtti.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.