Covid-19 aşısı üzerinde de çalışan VacciZone, Keiretsu Forum Türkiye melek yatırımcılarından yatırım aldı

Kanser ve enfeksiyon hastalıkları başta olmak üzere her türlü hastalığa karşı ilaç, aşı geliştirme ve biyoinformatik alanlarında faaliyet gösteren VacciZone, Keiretsu Forum Türkiye melek yatırımcılarından yatırım aldı.
Covid-19 aşısı üzerinde de çalışan VacciZone, Keiretsu Forum Türkiye melek yatırımcılarından yatırım aldı

İnsan ve hayvanlar için, kanser ve enfeksiyon hastalıkları başta olmak üzere her türlü hastalığa karşı ilaç, aşı geliştirme ve biyoinformatik alanlarında faaliyet gösteren bir girişim olarak karşımıza çıkan VacciZone, yatırım aldığını duyurdu. Edindiğimiz bilgilere göre VacciZone, Keiretsu Forum Türkiye melek yatırımcılarından yatırım aldı.

VacciZone'un ne kadar yatırım aldığı veya şirket değerlemesi gibi finansal detayların paylaşılmadığını belirtelim. VacciZone tarafından edindiğimiz bilgilere göre geliştirilmesi 15 yıl süren ve ABD, Avrupa, Çin ve Japonya olmak üzere dört dünya bölgesinde patentli olan ASC mikrokürecik antijen taşıma teknolojisini kullanan VacciZone, 2020 yılında kuruldu.

VacciZone web sitesinde yer alan bilgilere göre ASC teknolojisi, antijen / biyoaktif uygulama için antijenin hem antijenitesini artıran hem de yüksek sıcaklıklarda, donma çözülme döngülerinde ve organik çözücülerde dayanıklılığını artıran yeni bir yöntem.

2019 yılında Keiretsu Forum melek yatırımcısı Dr. Alper Türken’in desteği ile yola çıktıklarını belirten VacciZone Kurucusu Prof. Dr. Nesrin Özören, geliştirmekte oldukları SARS-COV 2 (COVID-19) aşısı ile teknolojilerinin kendini ispat etmiş olacağını paylaştı.

Bu başarı ile sektörün önde gelen üreticileriyle hedeflemiş oldukları hastalıklar çerçevesinde stratejik ortaklıklar geliştirmeyi planladıklarını da sözlerine ekleyen Özören, Covid-19 aşı geliştirme programı kapsamında Faz-I aşamasına gelmek üzere olduklarını da belirtti.

Özören tarafından paylaşılan bilgilere göre VacciZone'un temel amacı önümüzdeki 3-5 yıl içinde NASDAQ’ta halka arz gerçekleştirerek finansal bağımsızlığını tümüyle kazanmak ve Türkiye’den çıkan uluslararası alanda rekabet edebilen öncü bir biyoteknoloji markası olabilmek. Özören'in paylaştığı bilgilere göre VacciZone'un teknolojisi özellikle Asya, Afrika ve Güney Amerika gibi soğuk zincire erişimin sınırlı olduğu coğrafyalarda önemli bir fark yaratabilir.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.