Midas kullanıcıları, tutar veya adet ile hisse alım özelliği sayesinde 1 dolar ile yatırım yapabilecek

Edindiğimiz bilgilere göre Midas kullanıcıları, artık Amerikan Borsasında istediği tutar veya adet ile hisse alım satımı yapabiliyor.
Midas kullanıcıları, tutar veya adet ile hisse alım özelliği sayesinde 1 dolar ile yatırım yapabilecek

Türk ve Amerikan hisse senedi alım satımı yapmanızı sağlayan Midas uygulaması ile ilgili deneyimlerimizi geçtiğimiz Mart ayında sizlere aktarmıştık. Nisan ayı ile birlikte beta sürecine başlayan Midas uygulaması, kısa zaman önce yeni özellikler de kazandı.

Edindiğimiz bilgilere göre Midas kullanıcıları, artık Amerikan Borsasında istediği tutar veya adet ile hisse alım satımı yapabiliyor. Midas’ın getirdiği bu özellik sayesinde yatırımcılar, hisse senedi fiyatı ne olursa olsun dünyaca ünlü şirketlere kolayca ve istediği gibi yatırım yapabilecekler.

Bu özellik için sunulan minimum alım tutarı ise 1 dolar. Kısacası Midas tarafından sunulan bu özellik ile birlikte dilediğiniz şirketten 1 dolarlık hisse alabileceksiniz. Edindiğimiz bilgilere göre platform içinde yer alan aktif hisse sayısı 9 bin 296, Fractionable yani kesirli işlem yapabileceğiniz hisse sayısı ise 2 bin 10.

Bizimle konu ile ilgili görüşlerini paylaşan Midas CEO’su Egem Eraslan, ilk günden itibaren takım olarak yatırımı daha erişebilir ve adil hale getirmek için yola çıktıklarını dile getirdi. Midas ile bunu mümkün kılsak da düşük miktarda meblağ ile pahalı hisselere ulaşmanın neredeyse imkansız olduğunu da belirten Eraslan, bu yüzden Türkiye’de bir ilk olan tutar veya adet ile hisse alım satım özelliğini Midas’a getirdiklerini ve bu sayede yatırımcılarının istedikleri tutar veya adet ile işlem yapabileceklerlerini paylaştı.

Bu özelliğin yanı sıra keşfet sayfasını da güncelleyen Midas, bu özellik ile birlikte kullanıcılarının takip etmek istediği şirketlere anında ulaşabilmelerini hedefliyor. Platforma para yatırma konusunda da önemli adımlar atan girişim, kullanıcılarının 6 bankada bulunan Midas hesaplarından birine istediğin bankadan döviz havalesi yapabilmelerine de olanak sağlıyor.

Hatırlatmak gerekirse ilk etapta sadece Denizbank üzerinden platforma para gönderilebiliyordu. Şu andan itibaren ise QNB Finansbank, Denizbank, YapıKredi, Garanti BBVA, Akbank ve Türkiye İş Bankası üzerinden Midas hesabınıza para gönderebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.