Kişiselleştirilmiş sağlık teknolojisi şirketi ENBIOSIS, ilk yatırımını Pragma'dan aldı

ENBIOSIS, Pragma'nın yatırımcı ortak olarak şirkete dahil olduğu bilgisini bizlerle paylaştı. Şirket, bundan sonraki süreçte B2C & B2B dijital pazarlama ve iş geliştirme süreçlerini hızlandıracağını açıkladı.
Kişiselleştirilmiş sağlık teknolojisi şirketi ENBIOSIS, ilk yatırımını Pragma'dan aldı

Daha önce ENBIOSIS'i sizlere detaylı bir şekilde aktarmıştık. Kişiselleştirilmiş sağlık teknolojileri çözümleri üretmek için 2019 yılında kurulan girişim, son yıllarda hızla gelişen mikrobiyom bilimi ve yapay zeka teknolojilerinden yararlanarak kişiselleştirilmiş sağlık teknolojileri çözümleri sunuyor.

Pragma yatırımcı ortak olarak şirkete dahil oldu

ENBIOSIS, şimdi ise Pragma'nın yatırımcı ortak olarak şirkete dahil olduğu bilgisini bizlerle paylaştı. Şirket, bundan sonraki süreçte B2C & B2B dijital pazarlama ve iş geliştirme süreçlerini hızlandıracağını; potansiyel partnerler ve müşteriler ile temas kurduğu kanalların sayısını artıracağını açıkladı.

Kişiye özel prebiyotiklerin ve IBS prebiyotiğinin üretimini tamamlayacak; yurt içi ve yurt dışında satış ruhsatlarını alacak

Yeni yatırımla 18 kişilik ekibimizi büyütmeye devam edeceğini ve yıl sonuna kadar yapacağı 7 yeni istihdam ile 25 kişilik bir ekip oluşturmayı planladıklarını paylaşan ENBIOSIS, ağustos ayı sonuna kadar kişiye özel prebiyotiklerin ve IBS prebiyotiğinin üretimini tamamlayacak ve yurt içi ve yurt dışında satış ruhsatlarını alacağını da açıkladı.

Mobil uygulamasının da yayınlanmasının ardından üyelik modeline geçiş yapacaklarını; IBS, karaciğer yağlanması, ülseratif kolit, crohn ve kolon kanseri hastalıklarının erken dönemde teşhisi için geliştirdiği tanı kitinin FDA onayını ve CE sertifikasını alacaklarını söyledi. IBS klinik çalışmasının ardından ise yıl sonuna kadar 3 klinik çalışmayı daha tamamlayacaklarını ve Tip 2 diyabet hastalığına özel diyet modülünü tamamlayacağını belirtti.

Tip 2 Diyabet ve Anjiyo projelerine TÜBİTAK'tan onay

Bu hedeflerin yanı sıra ENBIOSIS'in Tip 2 Diyabet ve Anjiyo üzerine yürüttüğü 2 adet projesi TÜBİTAK'tan onay aldı. Kişilerin bağırsak florasına göre beslenme önerisi sunan diyet ürününün yanı sıra Ar-Ge ekibi bütüncül bir sağlık sunmak üzere kişiye özel prebiyotik geliştirme çalışmalarını sonuçlandırdı. Ağustos ayı itibarıyla artık yalnızca kişiye özel beslenme değil; aynı zamanda kişiye özel prebiyotikler de kullanıcılara sunulacak.

ENBIOSIS globalde, teknolojik alt yapısını kendileri gibi aynı hizmeti vermek isteyen şirketlere sunarak platform modeli oluşturdu. Amerika'da Fit Genetix, Fransa'da GenoScreen, Suudi Arabistan'da Diginova şirketleri ile anlaştı.

Enbiosis Mikrobiyom Diyeti ile takip edilen hastaların semptomlarında yüzde 78 oranında iyileşme

Ayrıca ENBIOSIS'in huzursuz bağırsak sendromu rahatsızlığının tedavisi için mikrobiyom terapisinin etkinliğini araştırdığı klinik çalışması yayınladı. Bu klinik çalışma sonucunda Enbiosis Mikrobiyom Diyeti ile takip edilen hastaların semptomlarında yüzde 78 oranında iyileşme gözlemlendi. Bu başarı sonucunda şirket, her yıl gastroenteroloji hastalıkları üzerine çalışan 14 bin hekim, araştırmacı ve akademisyenlerin katıldığı platform olan Digestive Disease Week (DDW)'e klinik çalışmasını sunmak üzere davetiye aldı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.