Migros Hemen'i de kendi uygulamasına entegre eden Migros, SuperApp olma yolunda ilerliyor

Türkiye'nin önde gelen perakende şirketlerinden Migros, anlık teslimat uygulaması Migros Hemen'i Migros uygulamasına entegre etti.
Migros Hemen'i de kendi uygulamasına entegre eden Migros, SuperApp olma yolunda ilerliyor

Bir süre önce Asya'da ortaya çıkan ve artık ülkemizden de örneklerini görmeye başladığımız SuperApp akımına, son dönemde yaptığı hamlelerle kısa bir zaman sonra Migros da dahil olacak gibi görünüyor. Zira Türkiye'nin önde gelen perakende şirketlerinden Migros, anlık teslimat uygulaması Migros Hemen'i Migros uygulamasına entegre etti.

Aslında Migros Hemen'in kendi uygulaması da hala uygulama mağazalarında mevcut. Hatta Migros Hemen uygulamasını açtığımızda bizi Migros'un ana uygulamasına yönlendirmiyor. Ancak Migros'un asıl uygulamasına baktığımızda üç farklı hizmetin bir araya getirildiğini görüyoruz. Uygulamada üst solda ilk olarak Sanal Market yer alıyor, onun yanında ise Migros Hemen konumlanıyor. En sağda ise Migros Elektronik yer alıyor. 

Sanal Market teslimatları için her zaman olduğu gibi bir zaman aralığı verilirken, Hemen'de yaklaşık 15 dakika gibi bir sürede siparişin size ulaştırılacağı bilgisi yer alıyor. Migros Elektronik ise kargo ile eve teslimat yapıyor. Bu arada Sanal Market'te marketten alma seçeneğinin bulunduğunu da hatırlatalım.

Migros'un son dönemde yaptığı bir diğer yenilik de Moneypay ile ödeme hizmetine girmiş olmasıydı. Uygulamanın sunduğu avantajlar arasında öne çıkan nokta ise globalde "Buy Now Pay Later" olarak bildiğimiz hazır limit kullanma servisi bulunuyor. Ödeme yapma, 7/24 para gönderme, banka hesabından, kredi kartından ve Migros’lardan 7/24 para yükle ve QR ile ödeme hizmetleri yer alıyor.

Şirketin son hamlesiyle aklımızda birkaç soru oluştu. Bunlardan ilki "acaba Migros, Moneypay'i de kendi uygulamasına entegre edecek mi?" iken bir diğeri de "acaba tüm servisler ilerleyen dönemde Moneypay'e dahil edilecek mi?" oldu. Her iki durumda da Migros'un yavaş yavaş bir SuperApp'in temellerini attığını söylemek mümkün. 

Konuyla ilgili gelişmelerden haberdar oldukça sizlere aktarmaya devam edeceğiz. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.