Hyper-casual oyun hızlandırıcı merkezi CrazyHubs İstanbul'a seçilen 9 girişim

200'ün üzerinde başvuru olan CrazyHubs İstanbul, gerçekleşen online mülakat ve demo sunumu süreçlerinin ardından programına katılan 9 girişimi belirledi.
Hyper-casual oyun hızlandırıcı merkezi CrazyHubs İstanbul'a seçilen 9 girişim

Tüm dünyada hyper-casual türünde oyun geliştiren ekiplere eğitim, ofis ve finansal destek sağlayan hyper-casual oyun hızlandırıcı merkezi CrazyHubs, İstanbul’da yıllık 2,5 milyon TL yatırım ile açıldı. Toplamda 200'ün üzerinde başvuru olan CrazyHubs İstanbul, gerçekleşen online mülakat ve demo sunumu süreçlerinin ardından programına katılan 9 girişimi belirledi.

3 ay sürecek fiziksel program esnasında CrazyHubs İstanbul ekiplerine CrazyLabs uzmanları tarafından hyper-casual iş modeli ve oyun yayınlanma süreçleri, marketing, ad monetization, UI/UX, Live-ops, prototip hazırlama gibi konularda eğitimler verilecek. Ekipler, CrazyLabs mentorluğunda hyper-casual oyunlar geliştirecek ve bu oyunlara pazarlama testleri uygulanacak.

3 aylık süreçte sağlanacak eğitim, ofis ve finansal destek sonrasında programı başarı kriteriyle tamamlayan ekiplere CrazyLabs tarafından profesyonel yayıncılık sözleşmesi teklifi sunulacağını da ekleyelim. Yayıncılık sözleşmesi teklifi, ekiplerin göstereceği başarıyla orantılı olarak yıllık 1 milyon TL’ye kadar varacak ve bu yatırım ile ekiplerin stüdyolaşma süreçlerine destek olunacak.

CrazyHubs İstanbul'a seçilen 9 girişim

Zettanium Games: Zettanium Games, 10 yılı aşkın süredir Uğur İpek ve Tahir Çetinkaya liderliğinde oyun geliştirme üzerine çalışmaktadır. PC oyunları ve mobil oyunlar geliştirmekte olan Zettanium Games son iki yıldır hypercasual formatında oyunlar üzerine çalışıyor. 2021 yılında CrazyHubs programına dahil olarak hit oyunlar geliştirme hedefini hızlandırmayı planlıyor. 

Dhika Games: Horror Hospital oyunu ile Google Play Store'da 30 Milyon indirme gibi ciddi bir başarı sağlayan Hakan İnce ve Bahçeşehir Üniversitesi Dijital Oyun Tasarımı bölümünde eğitimini sürdüren Dilara İşman'dan oluşan ekip, CrazyHubs İstanbul seçim süreçlerinde bir araya gelmişlerdir.

Frosy Game Studios: Özgür Özdemir'in Google Play Store'da yayınlanan "Play With Me" oyunu dünya çapında 1 milyon indirme elde etmiştir. Daha önce birçok farklı yarışmaya katılan ve birincilik elde eden Özgür, CrazyHubs ile de benzer başarıları hedefliyor.

Temporary Games: Bir mobil oyun etkinliğinde tanışmış 4 arkadaş, Ahmet Harun Tokyer, Muhammet Fakir, Salih Gireniz ve Tuğçe Nil Yeni tarafından kurulan ekip, hyper-casual türünde mobil oyunlar geliştirmektedir. CrazyHubs İstanbul aday seçim sürecini başarıyla geçerek programa dahil olmuşlardır.

Super Cat Games: İstinye Üniversitesi Dijital Oyun Tasarımı bölümünde eğitimlerini sürdüren olan üç arkadaş; Eylül Dilan Gültekin, Erdem Kaya ve Özgür Gürcan tarafından kurulan Super Cat Games, bir seneyi aşkın süredir beraber çeşitli oyun projeleri üzerinde çalışmaktadır. 

On-Off Games: Daha önce hyper-casual oyun geliştiren oyun stüdyolarında çalışan 3D Artist Yılmaz Eçin ve Unity oyun geliştiricisi Eldar Satymov ikilisi, kendi ekiplerini kurup hyper-casual türündeki bilgi birikimlerini CrazyHubs ile geliştirerek görsel yönü güçlü oyunlar geliştirmeyi hedeflemektedir.

Eggs Games: Polonya'da eğitimini sürdüren Ege Gölcük, CrazyHubs İstanbul'a Unity developer olarak katılmaya hak kazanmış ve program esnasındaki süreçte oyun geliştirme deneyimini diğer ekiplerden de destek alarak sürdürecektir.

Nice Try Games: Hyper-casual alanında 2 yıl deneyimli Ferhat Uluca ve Batuhan Özalp tarafından kurulan ekip, daha önce geliştirdikleri oyunları kendileri yayınlamıştır, CrazyHubs İstanbul ile hedefleri geliştirdikleri oyunların pazarlama testlerini geçip global olarak yayınlanması olacaktır.

Skip Games: Bahçeşehir Üniversitesi Oyun Tasarım bölümünde eğitimini sürdüren Zeki Delil, Serkan Gündoğan, Süleyman Enes Yavuz ve Aybars Kesebir tarafından kurulan Skip Games, daha önce üniversitenin BUG LAB bünyesinde farklı oyun projeleri geliştirdi ve son bir yıldır hyper-casual alanda oyun geliştirmekte.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.