Galata Business Angels, Insider'dan ikinci exitini 527 kat çarpanla tamamladı

Galata Business Angels tarafından bizimle paylaşılan bilgilere göre bu satışa katılan GBA yatırımcıları sattıkları hisselerden TL bazında 527 çarpanla geri dönüş elde ettiler.
Galata Business Angels, Insider'dan ikinci exitini 527 kat çarpanla tamamladı

Ülkemizin önemli teknoloji girişimlerinden Insider'ın Riverwood Capital, Sequoia Capital ve Endeavor Catalyst'den 32 milyon dolar yatırım aldığını geçtiğimiz Haziran ayında sizlere aktarmıştık. Edindiğimiz bilgilere göre Insider'ın yatırımcıları arasında yer alan Galata Business Angels üyeleri, hisselerinin bir kısmını Insider’ın yeni yatırımcılarına sattı.

Galata Business Angels tarafından bizimle paylaşılan bilgilere göre bu satışa katılan GBA yatırımcıları sattıkları hisselerden TL bazında 527 çarpanla geri dönüş elde ettiler. Hatırlatmak gerekirse GBA, 2012 yılında Insider girişimine 215 bin dolar yatırım yapmıştı.

Sequoia Capital'in ilk yatırımını gerçekleştirdiği 2018 yılında ise Galata Business Angels (GBA) vasıtasıyla yatırım yapmış olan bazı melek yatırımcıların hisseleri satın alınmıştı. Galata Business Angels üyelerinin gerçekleştirdiği hisse satışı ile birlikte ikinci exit de 527 çarpanla gerçekleşmiş oldu.

Bu durumun sonradan gelen fonlara hisse satışıyla melek yatırımcıların exit için bekleme sürelerinin kısalabildiğinin önemli bir kanıtı olduğunu da paylaşalım. 527 çarpanla gerçekleşen bu exit hem Galata Business Angels hem de Türk girişimcilik ekosistemi açısından oldukça önemli. Hem Insider hem de Galata Business Angels ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.