Günde 50 milyondan fazla işleme ev sahipliği yapan HotelRunner, Booking.com'un en iyi performans sağlayan iş ortağı oldu

HotelRunner, dünyanın önde gelen online rezervasyon platformu Booking.com tarafından 2020 Bağlantı İş Ortağı Başarı Ödülleri kapsamında En İyi Performans Sağlayan İş Ortağı Ödülü’ne layık görüldü.
Günde 50 milyondan fazla işleme ev sahipliği yapan HotelRunner, Booking.com'un en iyi performans sağlayan iş ortağı oldu

Günde 50 milyondan fazla işleme ev sahipliği yapan HotelRunner'ın pandemiye rağmen büyümesi Booking tarafından gelen ödülle taçlanmış oldu. 2021 ilk çeyreğinde yıldan yıla tüm dünyada HotelRunner üzerinden geçen rezervasyon hacmi yüzde 115 büyüyen HotelRunner, pandemi sürecinde Türkiye'de dijitalleştirdiği konaklama tesisi sayısı yıldan yıla %131 arttı. 2020 yılında Booking.com ile tesisler arasında HotelRunner üzerinde gerçekleştirilen dijital işlem hacmi %182 büyüdü.

Booking.com tarafından 2020 Bağlantı İş Ortağı Başarı Ödülleri (Connectivity Partner Achievement Awards 2020) kapsamında En İyi Performans Sağlayan İş Ortağı Ödülü’ne (Best Overall Performing Provider) layık görüldü. 10 yıldan fazla süredir Booking.com ile sıkı bir iş birliği içerisinde olan HotelRunner, 7 yıl üst üste edindiği Premier Bağlantı İş Ortağı unvanı ve de 2018 yılı En İyi Bağlantı Sağlayıcısı ödülü ve daimi Danışma Kurulu Üyeliği de bulunuyor. Bu arada belirtelim 2020 yılında Booking.com ile tesisler arasında HotelRunner üzerinde gerçekleştirilen dijital işlem hacmi %182 büyüdü.

Pandemi süresince HotelRunner ve Booking.com, konaklama iş ortaklarının teknolojiden kopmaması, işlerini geliştirmeye devam edebilmeleri ve tesislerinin geleceğine yatırım yapabilmeleri için operasyonel, teknolojik, finansal ve eğitimsel her türlü katkıyı sağlamak adına çalışmaya devam etti. Bu süreçte HotelRunner, Booking.com üzerinden rezervasyonların artırdı ve Booking.com API’lerinin entegrasyonunu gerçekleştirdi. 

Booking.com Bağlantı İş Ortaklıkları Direktörü Eddy Veldhuizen, “İş ortaklığı programı, bağlantı sağlayıcı iş ortaklarıyla nasıl bir iş birliği yapmak istediğimizin ve onlardan sunmalarını beklediklerimizin temelini oluşturuyor. İş ortaklığı programının üç seviyesi bulunuyor. HotelRunner’ın uzun yıllardır en yüksek seviye olan “Premier iş ortağı” seviyesinde olmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Bu hem Booking.com’un hem de konaklama tesislerimizin en iyinin en iyisi ile çalıştığı anlamına geliyor. Bu yıl, HotelRunner’ın özverili ve sıkı çalışmasına her zamankinden daha fazla değer veriyoruz ve birlikte büyümeye bu kadar inandıkları için çok memnunuz. HotelRunner’ın olağanüstü başarıları, ortak tesislerimizin bu iş birliğinden en iyi şekilde faydalanmalarına yardımcı oluyor. Bu nedenle, bu güne kadar yaptıkları yatırım ve sağladığı katkılar için HotelRunner’a teşekkür ediyor ve dünya çapında en iyi performans gösteren iş ortağı ödülü için tebrik ediyoruz.” şeklinde konuştu.

HotelRunner İş Ortakları Direktörü Rıza Kaynak ise “Booking.com ile uzun süredir devam eden iş birliğimiz ve her iki şirketin de özellikle pandemi sürecindeki özverili ve sıkı çalışması bizim için çok değerli. HotelRunner olarak, 2020 Bağlantı İş Ortağı Başarı Ödülleri kapsamında En İyi Performans Sağlayan İş Ortağı Ödülü’nü kazanmış olmaktan büyük bir heyecan ve gurur duyuyoruz. Tesislerimizin Booking.com'dan elde edecekleri performansın en üst düzeye çıkması ortak hedefiyle, gerekli tüm teknolojik ürünlerin geliştirilmesi ve platformumuz ile entegre edilerek en uygun şartlarda kullanıma sunulmasını sağlıyor, yeni iş ve entegrasyon modellerinin oluşturulmasına ön ayak olarak tesislerimizin rezervasyon ve gelirlerini artırıyoruz. Tüm pandemi sürecinde olduğu gibi gelecek dönemde de ortak tesislerimizin başarıya ulaşması için omuz omuza çalışmamızı sürdüreceğiz. 2021’de de Booking.com ile birlikte seyahat teknolojisi sektöründe fark yaratmak ve üstün başarılara yine birlikte ulaşmak için sabırsızlanıyoruz.” şeklinde yorumladı.

HotelRunner'ın 193 ülkeden 41 binin üzerinde konaklama tesisi iş ortağı bulunuyor

Butik oteller, zincir ve resort oteller, oda kahvaltı tesisler, bungalovlar ve villalar gibi her türden ve boyuttan, 193 ülkeden 41 binin üzerinde konaklama tesisi iş ortağı bulunan HotelRunner, önümüzdeki süreçte de ortak tesislerinin ve yeni kazandırılan tesislerin gelirlerini ve performanslarını artırarak bu iş birliğinden en iyi şekilde faydalanmalarını sağlamak için Booking.com ile iş birliğini sürdürecek. Şirket aynı zamanda, tüm konaklama tesislerinin dijitalleşmeleri ve satışlarını artırabilmeleri için gereken temel teknolojileri kolaylıkla erişilebilir yapma vizyonuyla ağındaki konaklama tesislerinin tüm dünyadan daha fazla misafir çekebilmeleri için yakında Booking.com ile yeni özel ve stratejik çalışmalar duyuracak.

Günde 50 milyondan fazla işleme ev sahipliği yapan HotelRunner, önümüzdeki dönemde yenilikçi ürün ve özelliklerin yanı sıra ve satın alımlar da duyuracağını açıkladı. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.