IBM, uygulama kaynak yönetimi ve ağ performans yönetimi sunan Turbonomic'i satın alıyor

IBM, halihazırda iş ortağı olan Turbonomic'i açıklanmayan bir miktar karşılığında satın alıyor. Turbonomic'in planlanan satın alınması, IBM'i yapay zeka destekli otomasyon yetenekleri konusunda destekleyecek. 
IBM, uygulama kaynak yönetimi ve ağ performans yönetimi sunan Turbonomic'i satın alıyor

IBM, kendi paylaştığı blog yazısına göre halihazırda iş ortağı olan Turbonomic'i açıklanmayan bir miktar karşılığında satın alıyor. Boston merkezli Turbonomic, şirketlere uygulama performansını, Kubernetes ve ağ performansıyla birlikte yönetmek için araçlar sağlıyor. Turbonomic'in planlanan satın alınması, IBM'i yapay zeka destekli otomasyon yetenekleri konusunda destekleyecek. 

Teknoloji devi son dönemde bu alanda bazı satın alımlar da gerçekleştirmişti. Şirket, geçtiğimiz yılın sonunda kurumsal gözlemlenebilirlik ve uygulama performansı izleme platformu olan Instana'yı da satın almıştı. IBM, bu satın almalarla AIOps stratejisine katkıda bulunuyor. 

Anlaşmanın mali detayları açıklanmamış olsa da Reuters'in haberine göre IBM, Turbonomic'i 1.5 milyar dolar ila 2 milyar dolar arasında bir miktara satın aldı. Şirketlere yakın kaynaklar bu miktarın doğru olduğunu söylese de fiyatla ilgili net bir bilgi olmadığının bir kere daha altını çizmekte fayda var. 

Turbonomic, işletmelere uygulamaların performansını, uyumluluğunu ve maliyetini gerçek zamanlı olarak eş zamanlı olarak optimize eden ARM yazılımı sunuyor. Turbonomic'in araçları, yalnızca şirket içi ve bulut iş yüklerini değil, aynı zamanda özellikle birden çok bulut ortamına yayılmış iş yüklerini de içeren hibrit bulut mimarilerinde kullanılabiliyor. Turbonomic'in araçları yönetimi otomatikleştiriyor, performansı analiz ediyor ve kullanım taleplerini karşılamak için ağ operasyon mühendisleri için değişiklikler öneriyor. Turbonomic şimdi ise Red Hat ve IBM ile birlikte, telekomünikasyon ve kurumsal kullanım durumlarını ele alan bir dizi bulut tabanlı araç geliştiriyor.

Turbonomic'in yatırımcıları arasında General Atlantic, Cisco, Bain, Highland Capital Partners ve Red Hat bulunuyor. Crunchbase verilerine baktığımızda şirketin bugüne kadar toplam 150 milyon dolara yakın yatırım aldığını görüyoruz. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.