Yenilenmiş elektronik ürünler için pazar yeri Easycep, 9 milyon TL tohum yatırım aldı

Yenilenmiş elektronik ürünler için yerli bir pazar yeri olarak hizmet veren Easycep, ulusal ve uluslararası yatırımcılardan 9 milyon liralık tohum yatırım topladı.
Yenilenmiş elektronik ürünler için pazar yeri Easycep, 9 milyon TL tohum yatırım aldı

Yenilenmiş elektronik ürünler için yerli bir pazar yeri olarak hizmet veren Easycep.com'u ilk olarak Mart ayında sizlere aktarmıştık. Bugün Easycep tarafından bizimle paylaşılan bilgilere göre platform, ilk yatırımını aldı. Edindiğimiz bilgilere göre Easycep, ulusal ve uluslararası melek yatırımcılardan ve şirketlerden 9 milyon liralık tohum yatırım topladı.

Easycep'in yatırımcıları arasında ise Fibabanka’nın kurumsal girişim sermayesi fonu olan Finberg, Keiretsu Forum Türkiye, Peak Games ve Ace Games’in kurucularından Hakan Baş, Birleşik Ödeme’nin kurucularından İlker Sözdinler ve Papara’nın kurucusu Ahmed Karslı gibi önemli şirket ve isimler bulunuyor. 

2018 yılında üniversiteli iki arkadaş olan Mehmet Akif Özdemir ve İsmail Dinçer tarafından kurulan EasyCep, cep telefonu, akıllı saat, tablet ve bilgisayar gibi ikinci el elektronik eşyaların yenilenerek bir yıl garantili satışını gerçekleştiriyor.

Şu an için 40 kişilik bir ekip ile yönetilen EasyCep, 3 yıl içinde 30 bin adet cihazın satışını da gerçekleştirdi. Bu cihazların tamamının yenilenmiş cihazlar olduğunu da ekleyelim.

EasyCep olarak 2020 yılından itibaren internet üzerinden yenilenmiş elektronik ürünler için pazar yeri hizmeti verdiklerini belirten EasyCep kurucu ortağı Mehmet Akif Özdemir, cep telefonu ile başladıkları bu işte şu anda telefon, bilgisayar, tablet ve akıllı saatlerin hem alımını hem de satışını yaptıklarını ve ilerleyen dönemlerde birçok elektronik eşyanın alımını ve yenileyerek satışını yapacaklarını da aktardı. 

Yenilenmiş elektronik ürün satışında Türkiye’nin en büyük pazar yeri olmak istediklerini de belirten Özdemir, 2022 yılından itibaren www.easycep.com olarak yurt dışına açılmayı planladıklarını da sözlerine ekledi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.