Eşyalarınızı bulmanızı sağlayan Airtags, Apple Spring Loaded etkinliğinde tanıtıldı

Airtags, 29 dolar fiyat etiketiyle Cuma gününden itibaren kullanıcılar ile buluşacak. 
Eşyalarınızı bulmanızı sağlayan Airtags, Apple Spring Loaded etkinliğinde tanıtıldı

Türkiye İş Bankası‘nın katkılarıyla "Spring Loaded" etkinliğini sizlere aktarmaya devam ediyoruz. Apple'ın Tile benzeri konum izleme ürünü olması beklenen AirTags'in WWDC 2020'de tanıtılması hedefleniyordu. Uzun süredir geliştirildiği söylenen fakat bugüne kadar gün yüzüne çıkmayan AirTags ürünü, "Spring Loaded" bugün gerçekleşen etkinlikte tanıtıldı.

AirTags,  şimdiye kadar 1 milyar cihazın bulunmasına  yardım eden Find My iPhone özelliğinden faydalanıyor. Anahtar bulmak, bavul ya da çanta bulmak için faydalanabildiğiniz cihaz, iPhone 12 gibi yeni teknoloji cihazların hassas bulma (precision finding) özellliğinden yararlanıyor. 

iPhone'unuzun ekranındaki dijital bir ok, aradığınız eşyaya ulaşmak için size gitmeniz gereken yönü gösteriyor. Siz hareket ettikçe, yönlendirme de dinamik olarak devam ediyor. Her bir AirTag, Apple tarafından tasarlanan U1 çipe sahip. 

Etkinlikte AirTags'in kolayca kişileştirilebildiği de vurgulandı. AirTags'i, 31 farklı emoji, metin ve farklı deri aksesuarlar ile süslemeniz mümkün. Hatta Apple, Hermès ile iş birliği yaparak AirTag Hermès'i de duyurdu.  Konum bilgisi paylaşma konusunda kaygılarınız varsa, Apple'ın bu konuda sıkı bir denetime ve gizlilik anlayışına sahip olduğunu belirtelim. AirTags 29 dolar fiyat etiketiyle Cuma gününden itibaren kullanıcılar ile buluşacak. Türkiye'de ise farklı paket seçenekleriyle 299 TL ve 499 TL'den alıcıların ilgisine sunulacak. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.