Demirören Medya'dan yerli dizileri yurt dışına açan platform: Dramax

Dramax'ın mantığı ülkemizde faaliyet gösteren dijital yayın platformlarından biraz daha farklı. Zira platform TV için yapılmış Türk dizilerini yurt dışına açıyor.
Demirören Medya'dan yerli dizileri yurt dışına açan platform: Dramax

Son dönemde hem değişen alışkanlıklar hem de bir yıldan uzun bir süredir hayatımızda olan pandemi, dijital platformlara olan ilgiyi artırdı. Globaldeki birçok oyuncuya rağmen ülkemizde de bu alanda başarıya ulaşan girişimler görmeye devam ediyoruz. Dijital platformlara her geçen gün yenisinin eklendiğini söylememiz de yanlış olamayacaktır. Zira bu alanda son hamlelerden birini de Demirören Medya, Dramax ile attı.

Ancak Dramax'ın mantığı ülkemizde faaliyet gösteren dijital yayın platformlarından biraz daha farklı. Zira platform TV için yapılmış Türk dizilerini yurt dışına açıyor. Şu anda tüm dünyada, web üzerinden ve mobil uygulamalardan platforma ulaşmak mümkün. Ancak Dramax'ın web sitesine girdiğinizde siz de göreceksiniz, şimdilik sadece Arapça ve İspanyolca seçenekleri mevcut. Şirket, bunu yaparken Türk dizilerinin çoğunlukla izlendiği lokasyonları göz önünde bulundurmuş. Ancak kısa bir zaman sonra Rusça, Urduca ve İngilizce seçeneklerinin aktif edileceği de söyleniyor. 

Dramax, sadece eski dizileri sunmayacak. Yapılacak anlaşmalarla şu anda yayında olan yeni dizilerin de dublaj seçenekleriyle platforma ekleneceği söyleniyor. Dramax tasarımında kullanıcının merkeze alındığı da belirtilenler arasında.

Tekli üyelik 4.99 dolar, aile paketi 8.99 dolar

Platformda iki farklı üyelik modeli mevcut. Bunlardan biri tekli üyelik modeli, diğeri ise aile paketi. Tekli üyelik modelinin fiyatı 4.99 dolar olarak belirlenmiş, aile paketi de 8.99 dolar. Kullanıcılar, bilhassa tekli pakette kendi profillerine göre içeriklerini farklılaştırabilecek, diğer bir deyişle kişiselleştirebilecekler. Aile paketini de aynı anda 4 kişi kullanabilecek.

Platformda, çoklu ekran deneyimi de sunuluyor. Yani hem mobil cihazınızdan hem de bilgisayarınızdan Dramax'ı kullanabiliyorsunuz. Kısa bir zaman sonra akıllı tv, Android ve Apple TV uygulamaları da devreye alınacak.

Platformda ödemeler hem kredi kartıyla hem de uygulama mağazalarının satın alma özellikleriyle yapılabilecek. Platformda ilk hafta üyelik ücretsiz olacak. 

Dramax'ın web sitesine buradan göz atabilir; App Store ve Google Play Store'dan uygulamalarını indirebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.