Ünlülerin tebrik videoları paylaştığı platform Cameo, 100 milyon dolar yatırım alarak unicorn oldu

Ünlülerin talebe dayalı olarak belirlenen ücretler karşılığında özel günlerde kişiye özel tebrik videoları paylaştığı platform Cameo, e.ventures tarafından yönetilen C Serisi yatırım turunda 100 milyon dolar yatırım aldı.
Ünlülerin tebrik videoları paylaştığı platform Cameo, 100 milyon dolar yatırım alarak unicorn oldu

Ünlülerin talebe dayalı olarak belirlenen ücretler karşılığında özel günlerde kişiye özel tebrik videoları paylaştığı platform Cameo, e.ventures tarafından yönetilen C Serisi yatırım turunda 100 milyon dolar yatırım aldı. Bu turdan sonra şirketin değerlemesi 1 milyar doları aştı ve Cameo unicorn şirket ünvanına sahip oldu. 

Yatırım turuna GV, Amazon Alexa Fund, UTA, SoftBank Vision Fund 2, Valor Equity Partners, Counterpoint Global, Lightspeed Venture Partners, Kleiner Perkins, The Chernin Group, Origin Ventures ve Spark Capital katıldı. 

Şirket aldığı yatırımın bir kısmını Cameo for Business'ı (C4B) özelliğini geliştirmek için kullanacağını açıkladı. Bu özellik, işletmeler ve ünlü insanlar arasında bağ kurulmasına yardımcı oluyor. Cameo, ayrıca uluslararası alandaki faaliyetlerini artırmayı da planlıyor.

Bugüne kadar Cameo, hayranları için 2 milyondan fazla video üretti ve bunların yaklaşık yüzde 80'i başkaları için hediye olarak gönderildi. Cameo, 2020'de brüt gelirde bir önceki yıla göre 4,5 kat artışla yaklaşık 100 milyon dolar elde ettiğini ve ortalama sipariş değerinin yaklaşık yüzde 25 artarak yaklaşık 70 dolara yükseldiğini iddia ediyor. Şirket, geçen yıl toplam 1.3 milyon mesaj ilettiğini ve platforma 10 binden fazla yeni sporcu, aktör, komedyen, müzisyen, sanatçı, aktivist ve ünlü kişiyi eklediğini söyledi. Şirkete göre, 150'den fazla Cameo ünlüsü geçen yıl en az 100 bin dolar kazandı.

Yeni fonla e.ventures ortağı Jonathan Turner, Cameo'nun yönetim kuruluna katılıyor. Turner yaptığı açıklamada Cameo'nun yeni bir kategori yarattığını; yetenek ve hayranlar arasındaki ilişkiyi temelden değiştirdiğini söylüyor. Cameo kurucu ortağı ve CEO'su Steven Galanis ise aldıkları yatırımla küresel ölçekte daha fazla bağlantı elde edebileceklerinin altını çiziyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.