Pratik filtre kahve girişimi Kahvegibikahve, 7,5 milyon TL değerleme üzerinden yatırım aldı

Söz konusu yatırım Ramazan Evren, Ayşe Araz, Ömer Duran, Mehmet Ertürk, Tac Girişim Yatırım ve Danışmanlık, Ali Rıza Babaoğlan ve Onur Okutur tarafından yapıldı.
Pratik filtre kahve girişimi Kahvegibikahve, 7,5 milyon TL değerleme üzerinden yatırım aldı

Pratik filtre kahve girişimi olarak hizmet veren Kahvegibikahve'yi ilk olarak 2018 yılının Mart ayında Tarvenn’den aldığı yatırım ile birlikte sizlere aktarmıştık. 2019 yılının Temmuz ayında ise 4,8 milyon TL ile yine Tarvenn’den ikinci yatırımını alan girişim, yeni bir yatırım aldığını bizlerle paylaştı.

Edindiğimiz bilgilere göre sallama filtre kahve çözümü sunan Kahvegibikahve, 7,5 milyon TL değerleme üzerinden yatırım aldı. Söz konusu yatırımın Ramazan Evren, Ayşe Araz, Ömer Duran, Mehmet Ertürk, Tac Girişim Yatırım ve Danışmanlık, Ali Rıza Babaoğlan ve Onur Okutur tarafından yapıldığını da ekleyelim.

Kahvegibikahve'nin ne kadar yatırım aldığı ile ilgili detaylar ise paylaşılmadı. Hatırlatmak gerekirse taze çekilmiş filtre kahveyi hazırlık ve temizlik derdi olmadan pratik halde sunan bir çözüme sahip olan Kahvegibikahve, hem Happy Center, Çağrı Market, Üçler Gıda ve Özkuruşlar gibi yerel perakende zincirlerinde hem de globalde satışa sunulmuş durumda.

Edindiğimiz bilgilere göre alınan yatırım ile hammadde süreçlerini ve nakit akış yönetimlerini hızlandırmak isteyen Kahvegibikahve, ilerleyen dönemde ise globalde adından söz ettirmeyi hedefliyor.  

Son yatırım turunda bahsettikleri hedefleri Kahvegibikahve olarak gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Kahvegibikahve kurucusu Ubeydullah Güngör, bir önceki yatırım ile birlikte seri üretime geçerek çok daha fazla kahve severe ulaşmayı başardıklarını da sözlerine ekledi.

Gerçekleştirdikleri bu ara yatırım turu ile birlikte hammadde süreçlerini ve nakit akış yönetimlerini hızlandırarak global pazarda Kahvegibikahve’den güçlü bir şekilde söz ettirmek istediklerini de paylaşan Güngör, Tarvenn’in ve yeni yatırımcılarının desteği ile başarılarının artarak devam edeceğine inandıklarını da paylaştı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.