Seçkin üniversitelerin profesörlerinin online işletme eğitimi verdiği platform Section4, 30 milyon dolar yatırım aldı

İşletme konusunda eğitim vermeyi ve iş becerilerini artırmayı amaçlayan Section4, General Catalyst liderliğinde gerçekleşen A Serisi yatırım turunda 30 milyon dolar yatırım aldı.
Seçkin üniversitelerin profesörlerinin online işletme eğitimi verdiği platform Section4, 30 milyon dolar yatırım aldı

İşletme konusunda eğitim vermeyi ve iş becerilerini artırmayı amaçlayan Section4, General Catalyst liderliğinde gerçekleşen A Serisi yatırım turunda 30 milyon dolar yatırım aldı. Yatırım turuna Learn Capital ve GSV Ventures da katıldı. Yeni yatırımla beraber şirketin bugüne kadar aldığı yatırım miktarı da 37 milyon dolara ulaştı. Şirket, aldığı yeni yatırımı içeriği geliştirmek ve ekibini genişletmek için kullanacağını açıkladı. 

NYU Business School'da pazarlama profesörü Scott Galloway tarafından, 2019 yılında hayata geçirilen Section4, dünyanın en iyi işletme okulu eğitmenlerinden bir şeyler öğrenmek isteyen ve aynı zamanda geleneksel bir MBA'den daha ucuz bir seçenek arayan profesyoneller için tasarlanmış online eğitim platformu olarak faaliyet gösteriyor. 

Geçtiğimiz yıl, Section4 dünya çapında 97 ülkede 10 binden fazla öğrenciye eğitim verdi. Öğrenciyi lafın gelişi söylediğimizi belirtmekte fayda var, zira kayıtlı kullanıcıların çoğu büyük, global ve kurumsal şirketlerde çalışan kişiler. Section4 derslerini alan öğrencilerin yüzde 33'ünden fazlası C-level yöneticiler. Section4, bugüne kadar Airbnb, Boston Consulting Group, Coca-Cola, Google, Netflix, Nike, Procter & Gamble, Salesforce, Unilever ve Visa gibi şirketlerden çalışanlara eğitimler verdi ve vermeye devam ediyor. Platformdaki profesörler, NYU Stern, Kellogg, Stanford Üniversitesi ve Berkeley Haas gibi okullarda çalışan isimler. 

Section4 kurucusu Scott Galloway, platformun dünyanın önde gelen işletme okulu eğitmenlerinden bilgi öğrenme fırsatı sunma amacıyla kurulduğunu söylüyor. Galloway, iş gücünü geliştirmek için bir platform arayan yüz binlerce firma olduğunu ve Section4 olarak bu açığı kapattıklarını belirtiyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.