Dropbox, belge paylaşım platformu DocSend'i 165 milyon dolara satın aldı

Dropbox, belge paylaşım platformu DocSend'i satın aldı. Kaynaklar satın almanın 165 milyon dolar değerinde olduğunu ve nakit anlaşma şeklinde gerçekleştiğini söylüyor.
Dropbox, belge paylaşım platformu DocSend'i 165 milyon dolara satın aldı

Dropbox'ın kendi blogunda kaleme alınan ve DocSend'in ise kullanıcılarına e-posta ile gönderdiği bilgilendirme yazısına göre Dropbox, belge paylaşım platformu DocSend'i satın aldı. Kaynaklar satın almanın 165 milyon dolar değerinde olduğunu ve nakit anlaşma şeklinde gerçekleştiğini söylüyor.

Uzaktan çalışmanın dünyanın her yanında yaygınlaşmasıyla, DocSend gibi belge paylaşım platformları kullanıcılar tarafından ciddi şekilde rağbet görmeye başladı. Dropbox, dünya çapında 700 milyondan fazla kullanıcının güvendiği bir şirket olarak, uzaktan çalışma şekilde adapte olduklarını ve müşterileri için ürün yol haritasını yeniden yönlendirdiklerini söylüyor. Şirket, bu kapsamda yeni iş birlikleri yapmaya planladıklarının da altını çiziyor. Zaten DocSend satın almasının asıl nedeni de bu. 

2013 yılında San Francisco'da kurulan DocSend, işletmelerin e-posta eklerini, bağlantı tabanlı bir belge paylaşım yoluyla göndermesine yardımcı oluyor. Bu da şirketlerin dosya indirmelerini kontrol etmesine ve erişimi herhangi bir zamanda devre dışı bırakmasına ve aynı zamanda gerçek zamanlı katılım içgörülerini toplamasına olanak tanıyor. Ayrıca DocSend, şirketlerin paylaştıkları herhangi bir dosyanın sürümünün güncel kalmasını da sağlıyor. DocSend'in 17 binden fazla müşterisi bulunuyor. Platformun kullanıcıları iş anlaşmalarını tamamlamak, müşterileri dahil etmek, hassas finansal belgeleri paylaşmak ve daha fazlası için DocSend'in ürünlerini kullanıyor.

Dropbox, satın almayla beraber DocSend'in yeteneklerini artırmaya; platformun faydalarını daha fazla insana ve sektöre ulaştırmaya devam edeceklerini söylüyor. Bu noktada DocSend'in 2019'dan beri Dropbox'la entegre bir biçimde çalıştığını da belirtmiş olalım. Zira şirketin satın almasının bir diğer nedeni de bu entegrasyonun olumlu sonuçları beraberinde getirmiş olması.

Dropbox, son zamanlarda kurumsal noktada çeşitli iş birlikleri yapıyor. Bir başka deyişle Salesforce dahil diğer iş odaklı hizmetlerle entegrasyonlar gerçekleştiriyor. Şirket, G Suite kullanıcılarının dosyalarını Dropbox'ta saklamalarına izin vermek için geçen yıl Google ile bir iş ortaklığı yaptı. Dropbox, 2019'da ise e-imza girişimi HelloSign'ı 230 milyon dolara satın almıştı. DocSend satın alması, şirketin uzun yıllar içindeki ikinci satın alımı olarak karşımıza çıkıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.