Yeni nesil içerik platformu GAIN, Akıllı TV'lerden de izlenebilecek

Gain, Apple TV ve Android TV üzerinden erişime açıldı. Şirket, bu yeni güncelleme öncesinde de iOS'a ekran bölme özelliğini de getirdi
Yeni nesil içerik platformu GAIN, Akıllı TV'lerden de izlenebilecek

Kısa video odaklı yeni nesil içerik platformu GAIN, bugün paylaştığı bir bildirim ile Apple TV ve Android TV üzerinden erişime açıldığını duyurdu. Böylece kullanıcılar GAIN'i sadece mobil uygulamadan değil, evdeki akıllı televizyonlarından da izleyebilecek. Hatta bildirimlerde yer almayan bir noktayı da belirtelim artı web tarayıcısından GAIN'i izleyebiliyorsunuz.

GAIN'in akıllı TV sürümünde mobil sürümden farklı olarak TV sürümünün açılış ekranında kullanıcıyı doğrudan bir video karşılamıyor. Açıkçası bunun kullanıcı deneyimi açısından önemli ve olumlu bir değişim olduğunu söylemek mümkün. Akıllı TV sürümünde şimdilik en büyük eksiklikse program bitimine yakın "bir sonraki bölüme devam et" ya da "başka bir şey izle" gibi önerilerde bulunmuyor. Başlangıç aşaması eksikliği olarak göze çarptığını söyleyebiliriz. Zira yönlendirme ve öneriler, kişilerin daha fazla içerik tüketmesinin en etkin yollarından biri. 

Şirket, bu yeni güncelleme ile iOS'a ekran bölme özelliğini de getirdi. Kullanıcı hayatını oldukça kolaylaştıran özelliğin dışında GAIN’de şimdiye eksikliği en çok hissedilen nokta ise "izlediklerin" sekmesi. Kullanıcıların daha önce izledikleri içeriği ayrı bir başlık ya da sekme altında görmesi, şimdi yeni bölümünü izle gibi bir sekmenin olması hem yeni içeriklerin daha fazla öne çıkmasını sağlayabilir hem de kullanıcı deneyimini artırabilir.

GAIN, kaliteli, kısa ve özgün içerikleriyle özellikle pandemi sürecinde izleyiciler için içerik tüketimi açısından sosyal ağların alternatifi olarak konumlandı. Yayın hayatına Mücbir Yılbaşı Partisi ile başlayan GAIN, Özelden Yürüyenler, Bir Daha Söyle, Duraktan Durağa yapımları ile Influencerların gücünü ve yaratıcılığını arkasına almış durumda. Platformun, geniş ekrana geçerek, izleyicilerin daha geniş zamanlarda ve uzun süre içerik tüketimesini teşvik ettiği aşikar. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.