Porsche'den iki yeni elektrikli bisiklet: Porsche eBike Sport ve Porsche eBike Cross

Taycan ailesinin yeni konsept modeli olan Porsche Taycan Cross Turismo'yu tanıtan Porsche, araç ile birlikte iki yeni elektrikli bisikletini de görücüye çıkardı.
Porsche'den iki yeni elektrikli bisiklet: Porsche eBike Sport ve Porsche eBike Cross

Otomotiv dünyasının en önemli firmaları arasında yer alan ve ürettiği spor otomobiller ile tanınan Porsche, 2018 yılında ise ilk elektrikli modeli olan Porsche Taycan'ı tanıttı. Taycan ailesinin yeni konsept modeli olan Porsche Taycan Cross Turismo'yu tanıtan Porsche, araç ile birlikte iki yeni elektrikli bisikletini de görücüye çıkardı.

Oldukça pahalı fiyat etiketlerine sahip olan Porsche'nin elektrikli bisikletleri markanın elektrikli otomobili olan Porsche Taycan'dan ilham alınarak geliştirildi. Elektrikli bisikletlerin tasarım olarak Porsche Taycan'dan izler taşıdıklarını da ekleyelim.

Porsche tarafından üretilen elektrikli bisikletlerin isimleri ise Porsche eBike Sport ve Porsche eBike Cross. Bisikletleri geliştirmek için Rotwild firması ile iş birliği yapan Porsche, elektrikli bisikletlerinde Shimano, Magura ve Crankbrothers gibi firmaların ürünlerini de kullandı.

Porsche elektrikli bisiklet ailesinin daha pahalı üyesi olan Porsche e-bike Sport, Cross modelinden farklı olarak her gün kullanılabilecek bir yol bisikleti olarak geliştirildi. Shimano marka mid-drive bir motora (Shimano EP8) ve süspansiyona sahip olan Porsche e-bike Sport'un gövdesi ise karbon fiberden üretildi. Porsche eBike Sport modelinin fiyatı ise 10 bin 700 dolar olarak açıklandı. 

Porsche eBike Cross modeli ise daha çok off-road kullanım için geliştirildi. Tıpkı Sport modelinde olduğu gibi Cross modelinde de Shimano marka mid-drive bir motor (Shimano EP8), süspansiyon ve karbon fiber gövde gibi özelliklere sahip olan Porsche eBike Cross, Sport modelinden farklı olarak Magura-MT Trai hidrolik disk frenlere de sahip. Porsche eBike Cross modelinin fiyatı ise 8 bin 549 dolar

Porsche tarafından paylaşılan bilgilere göre her iki model de pedal asist desteği ile birlikte saatte 25 km hıza çıkabiliyor. Porsche e-bike Sport ve Cross modelleri karbon fiberden üretilmiş olsalar da günümüz elektrikli bisikletleri ile kıyaslandıklarında çok pahalı kalıyorlar. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.