Apple, yaklaşık bir yıl sonra ABD'deki tüm mağazalarını yeniden açtı

Pandemi nedeniyle yaklaşık bir yıldır kapalı olan ABD'deki 270 Apple Store mağazasının tamamı dün itibarıyla açıldı.
Apple, yaklaşık bir yıl sonra ABD'deki tüm mağazalarını yeniden açtı

Pandemi nedeniyle yaklaşık bir yıldır kapalı olan ABD'deki 270 Apple Store mağazasının tamamı dün itibarıyla açıldı. Bazı Apple mağazaları mağaza içi alışveriş randevuları sunarken, diğerleri yalnızca online siparişlerin ekspres teslimatını kabul edecek. Teksas'ta Houston, Dallas ve San Antonio çevresindeki Apple Store'ların açılan son mağazalar olduğunu da belirtelim.

Apple Store'lar 11 Mayıs 2020'den itibaren yeniden açılmaya başladıktan sonra, Covid-19 enfeksiyonundaki ani artışlar, bazı mağazaları ikinci, üçüncü ve hatta dördüncü kez tekrar kapanıp açılmaya zorladı. Tüm Apple mağazaları, daha az doluluk oranı ve maske kullanımı zorunluluğu içeren sağlık ve güvenlik önlemlerini uygulamaya devam edecek. Apple, bölgelerdeki yerel sağlık koşullarını ve pandeminin seyrini sürekli olarak değerlendirecek. 9to5Mac'e göre gelecekte bazı mağazaların geçici olarak kapanması veya sadece ekspres operasyonlarına geri dönmesi ise çok olası.

Apple, ABD'deki resmi yeniden açılış stratejisini mayıs ayı başlarında uygulamaya başladı ve bu süreç, yazdan sonbahara kadar sürdü. Yine de Apple, değişen koşullara yanıt verirken hızlı hareket etme konusunda istekli olduğunu gösterdi. Aralık 2020'de, tatiller boyunca vaka sayıları arttığı için Kaliforniya ve Londra'daki her mağazayı kapattı. Apple, geçen ayın başlarında salgının yoğun yaşandığı İngiltere'deki tüm mağazalarını geçici olarak kapattı. Fransa ve Brezilya gibi ülkelerde de Apple mağazaları şu an için kapalı durumda. 

Apple'ın ABD'deki mağazalarının açılma zamanlarını gösteren canlı haritaya ve mağazaların açılma grafiğine 9to5Mac'in web sitesinden göz atabilirsiniz.

Mağazaların yanı sıra Apple çalışanlarının büyük bir kısmının, 2021 yılının haziran ayına kadar evden çalışacağı açıklanmıştı. Ancak bu konuda ne gibi değişiklikler olacağını hep birlikte göreceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.