GoPuff, Londra merkezli teslimat girişimi Fancy Delivery'i satın almaya hazırlanıyor

Şirkete yakın kaynaklara dayandırılan haberlere göre GoPuff ve Fancy Delivery, satın alma anlaşması için ile görüşmeye başladı.
GoPuff, Londra merkezli teslimat girişimi Fancy Delivery'i satın almaya hazırlanıyor

ABD merkezli teslimat girişimi GoPuff'ın 380 milyon dolar yatırım aldığını geçtiğimiz Ekim ayında sizlere aktarmıştık. Bugün ise yeni bir haber ile karşımıza çıkan girişim, Londra merkezli bir başka teslimat girişimi olan Fancy Delivery'i satın almaya hazırlanıyor.

Reçetesiz ilaçlar, yiyecek - içecek, temizlik malzemeleri, bebek maması ve alkol gibi ürünlerin teslimatını 30 dakikadan kısa süre içinde gerçekleştiren bir girişim olarak karşımıza çıkan GoPuff, şirkete yakın kaynaklara dayandırılan haberlere göre satın alma anlaşması için Fancy Delivery ile görüşmeye başladı.

Anlaşmanın finansal detayları ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmasa da resmi açıklamanın önümüzdeki haftalarda yapılması bekleniyor. GoPuff ve Fancy Delivery tarafından konu ile ilgili herhangi bir resmi açıklama paylaşılmadığını da ekleyelim.

Oldukça yeni bir girişim olan Fancy Delivery, 2019 yılının Aralık ayında Londra'da kuruldu. GoPuff ile benzer bir çalışma mantığına sahip olan Fancy Delivery, Y Combinator'ın 2020 yılındaki mezunlarından.

Philadelphia, Dallas, Miami, Detroit, Minneapolis ve Houston başta olmak üzere ABD'nin 500 şehrinde aktif olarak hizmet veren GoPuff, Fancy Delivery'i satın alarak Birleşik Krallık pazarına giriş yapmayı hedefliyor. Bugüne kadar 1,35 milyar dolar yatırım alan GoPuff'ın değerlemesinin 3,9 milyar dolar seviyelerinde olduğunu da paylaşalım.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.