Topluluk işletim sistemi Commsor, Felicis Ventures'ın da dahil olduğu turda 16 milyon dolar yatırım aldı

2019'da kurulan topluluk işletim sistemi Commsor, Felicis Ventures ve Seven Seven Six liderliğindeki yatırım turunda 16 milyon dolar yatırım aldı.
Topluluk işletim sistemi Commsor, Felicis Ventures'ın da dahil olduğu turda 16 milyon dolar yatırım aldı

2019'da kurulan topluluk işletim sistemi Commsor, Aydın Şenkut'un kurucusu olduğu Felicis Ventures ve Alexis Ohanian tarafından kurulan Seven Seven Six liderliğindeki yatırım turunda 16 milyon dolar yatırım aldı. Girişim aldığı yeni yatırımı, ekibini genişletmek ve üçüncü taraf entegrasyonlarının sayısını artırmak için kullanmayı planlıyor.

Commsor, üyelerinin kim olduğunu ve şirketle etkileşim kurmak için hangi kanalları kullandıklarını anlamasına yardımcı olmak için bir şirketin topluluk verilerini birbirine bağlayan "topluluk işletim sistemi" olarak faaliyet gösteriyor. Genellikle tam zamanlı bir topluluk yöneticisi veya ekibi tarafından kullanılan platform, pazarlamadan müşteri deneyimine kadar birçok alanda çalışan kişiler tarafından da kullanılabiliyor. 

Şirket, Commsor'u Slack, GitHub, Twitter gibi üçüncü taraf API'lara veya Hopin gibi sanal etkinlik platformlarına bağlıyor. Ardından Commsor, tüm verileri içeri çekip bir topluluğun profillerini oluşturmak için noktaları birleştiriyor. Bu da örneğin belirli bir üyenin Slack ve GitHub'da aktif olduğunu ve bir şirketin sanal etkinliklerine düzenli olarak katıldığını gösteriyor.

Platform ayrıca, bir GitHub topluluğu üyesinin Twitter veya Slack profiliyle doğru bir şekilde ilişkilendirilmesini sağlamaya yardımcı olan tekilleştirmeyi işleyen bir çözümleme hattı içeriyor. Commsor, en aktif üyelerin kim olduğunu görmek için belirli platformlara girmeyi mümkün kılıyor, bu da erişim programlarını bilgilendirmeye yardımcı olabiliyor.

Commsor her tür işletme tarafından kullanılabilse de Commsor kurucu ortağı ve CEO'su Mac Reddin, kurumsal harcama şirketi Spendesk ve otomatik yazılım test başlangıcı Testim'i içeren müşterilerle şimdilik özellikle kurumsal/B2B segmentine odaklandıklarını söylüyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.