Modanisa, şirkette en az 1 yılını doldurmuş tüm çalışanlarını hissedar yaptı

5 kıtada 140 ülkeye gönderim yapan, 6 dilde hizmet veren ve yıllık 200 milyon ziyaretçiye ulaşan e-ticaret ve online giyim platformu Modanisa, çalışanlarını “hissedar” yaparak ödüllendiriyor.
Modanisa, şirkette en az 1 yılını doldurmuş tüm çalışanlarını hissedar yaptı

5 kıtada 140 ülkeye gönderim yapan, 6 dilde hizmet veren ve yıllık 200 milyon ziyaretçiye ulaşan e-ticaret ve online giyim platformu Modanisa’nın, 2011 yılından bu yana süren başarısının ardındaki güçlerden biri olan çalışanlarını, “hissedar” yaparak ödüllendireceği açıklandı. Çalışanlara ayrılan ve şu andaki tahmini toplamı 8 milyon TL’yi geçen hisselerin 5 yıl içinde 10 kat yükselen bir değere ulaşması bekleniyor.

Konuyla ilgili olarak düzenlenen basın toplantısında konuşan Modanisa Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Kerim Türe, kuruldukları 2011 yılından bu yana çok önemli bir büyüme gerçekleştirdiklerini belirtti. Türe, bu büyümede Modanisa çalışanlarının emeğinin çok önemli olduğunu ve bu nedenle yaşadıkları büyümeden çalışanların da pay alması gerektiğini düşündüklerini ifade etti. Türe, Çalışan Hisse Havuz Programı'nın dünyanın birçok ülkesinde görmeye, duymaya alıştığımız bir durum olduğunu; çalışanları şirketin geleceğine ve hayallerine ortak eden, mutluluğunu ve bağlılığını artıran bu uygulama ise ne yazık ki ülkemizde kurumsallaşmış bir program olmadığını söyledi. Modanisa, 10. yılına girerken bu alanda öncü olmaktan gurur duyduklarını sözlerine ekledi.

Çalışanların, en az 1 yılını Modanisa bünyesinde doldurmuş olması gerekiyor

Programa dahil olmak için çalışanların, en az 1 yılını Modanisa bünyesinde doldurmuş olması ve program için belirlenen tarihte halen Modanisa dahilinde çalışıyor olması gerekiyor. Havuz hissesi değeri miktarı, çalışanların Modanisa’da geçirdiği süreye ve kıdeme bağlı olarak belirlenecek. Çalışanların Modanisa’da sergilediği başarılı çalışma performansı, havuz hissesi değeri miktarından alacağı payı artıracak. Modanisa çalışanlarının havuz hissesi değerinden alacakları tutar, şirket değerindeki artış doğrultusunda artacak.

Türkçe, Arapça, İngilizce, Fransızca, Almanca ve Bahasa dillerinde hizmet

Malezya’da lansman yapan Modanisa, Malezya'nın o bölgenin en gelişmiş ekonomilerinden biri olduğunu söyledi. Ayrıca 32 milyon Malezyalı nüfusun 26 milyonu aktif internet kullanıcısı olduğunu ve 16-64 yaş arasındaki Malezyalı kullanıcıların yüzde 80’i online alışveriş yaptığını belirten şirket, Malezya'nın kendilerini için önemli bir ülke olduğunun altını çizdi. Modanisa, Türkçe, Arapça, İngilizce, Fransızca, Almanca ve artık Malezya ile Endonezya’da yaygın olarak konuşulan Bahasa dilinde de hizmet veriyor.

Modanisa'nın cirosunun yaklaşık yüzde 80'i yurt dışından

Modanisa, pandemi döneminde sadece abiye ve mayoda yüzde 70’e yakın gerileme yaşadı. Ancak ev giyimi ve çocuk giyimi kategorilerinde artış yaşandı. Orta Doğu pazarında ev ve çocuk giyimi satışları 2 kat arttı.

Modanisa'nın cirosunun yaklaşık yüzde 80'i yurt dışından geliyor. Şirket, mart-temmuz arası dönemde 35 milyon doların üzerinde dış satış yaptı. Modanisa, muhafazakar giyimin global hacminin yüzde 15-30 aralığında daraldığı 2020 yılını tüm zorlu koşullara rağmen büyüyerek kapattığını açıkladı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.