Twitter'ın yenilenen API platformu araştırmacıların kullanımına açıldı

Bugün paylaşılan bilgilere göre API platformunu yeniden oluşturmak için adımlar atan Twitter, platformuna yeni özellikler ekledi.
Twitter'ın yenilenen API platformu araştırmacıların kullanımına açıldı

İlk olarak 2006 yılında API platformunu duyuran Twitter, geçtiğimiz yılın Temmuz ayında ise API platformu ile ilgili ilk büyük güncellemeyi kullanıcıları ile paylaşmıştı. Bugün paylaşılan bilgilere göre ise API platformunu yeniden oluşturmak için adımlar atan Twitter, platformuna yeni özellikler ekledi.

"Academic Research product track" isimli özellik ile birlikte Twitter'ın API platformu akademik araştırma yapacak olan kişilerin kullanıma sunuldu. Söz konusu özelliğin akademik çalışmalar yapacak olan araştırmacılar için Twitter arşivine daha geniş erişim imkanı sunacağı da açıklanan bilgiler arasında. 

Araştırmacılar bu özellik ile birlikte Twitter platformunda gerçekleşen tüm açık sohbetlerin geçmişine erişebilecek. Kısacası eğer Twitter'da hesabınız açıksa platformdaki Tweetleriniz akademik araştırmalar yapan araştırmacılar tarafından erişilebilir olacak.

Araştırmacıların kullanımı için gelişmiş bir filtreleme imkanı sunulacağını da ekleyelim. Kısacası araştırmacılar, filtreleme seçeneklerine başlangıç ​​zamanı ve bitiş zamanı ekleyerek geçmiş Tweetler için aramalarını daraltabilecek. Filtreleme özellikleri ile birlikte araştırmacıların araştıracakları konulardaki Tweetlere daha hızlı bir şekilde ulaşmaları hedefleniyor.

Twitter API v2. platformu standart, Academic Research ve Business olmak üzere 3 farklı kullanıcı tipine sahip. Standart versiyonda aylık olarak sadece 500 bin Tweete ulaşabilirken Academic Research özelliğini kullanan araştırmacılar ise ayda 10 milyon Tweeti görüntüleyebilecek.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.