Online doktor hizmeti sunan Bulutklinik’in hasta sayısı pandemi döneminde 1 milyona yaklaştı

Hastaları doktorlar ile görüntülü olarak buluşturan Bulutklinik platformunun 2020 yılı başında 470 bin olan hasta sayısı, 2021 Ocak ayı itibariyle 1 milyona yaklaştı.
Online doktor hizmeti sunan Bulutklinik’in hasta sayısı pandemi döneminde 1 milyona yaklaştı

Hastaları doktorlar ile görüntülü olarak buluşturan Bulutklinik platformunun 2020 yılı başında 470 bin olan hasta sayısı, 2021 Ocak ayı itibariyle 1 milyona yaklaştı. Bulutklinik, pandemi döneminde daha önemli hale gelen sağlık hizmetine ulaşım problemine önemli oranda çözüm sağladıklarını belirtti.

2016 yılında kliniklerin ve doktorların, hasta takiplerini yapabilecekleri, medikal bilgileri kayıt altına alabilecekleri ve klinik yönetimi yapabilecekleri bir SaaS platformu olarak sağlık sektörüne giriş yapan Bulutklinik, genişleyen doktor havuzu ile birlikte hastalara da tüm branşlarda hizmet vermeye başladı. Özellikle pandemi döneminin başlaması ile hastaların mevcut tedavi planları hakkında ikincil görüş alabildikleri, sağlık sorunlarını kolaylıkla danışabildikleri sağlık platformuna ilgi önemli ölçüde arttı.

150 binden fazla elektronik reçete

Salgın riski ve sokağa çıkma yasakları ile sağlık hizmetlerine erişimi kısıtlanan hastaların alternatif arayışına girmesi ile 2021 Ocak ayı itibariyle 1 milyona yakın hastaya hizmet verildi. Bulutklinik platformunda bu süreçte ayrıca 150 binden fazla elektronik reçete yazıldı.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Bulutklinik kurucu ortağı Ali Hulusi Ölmez, 2016 yılında kurmuş oldukları Bulutklinik'in hekim, kurum ve hasta portföyünü 2020 yılında büyük oranda artırarark klasik anlamda sunulan sağlık hizmetine ciddi bir alternatif olabileceğini gösterdiğini söyledi. Ölmez, 2021 yılında yeni iş birlikleri ile katlanarak büyüyeceklerini; ayrıca platformlarını güncelleyerek hastalara verdikleri hizmeti sürekli iyileştirdiklerini belirtti. Ölmez, Bulutklinik olarak amaçlarının büyük doktor havuzu sayesinde insanların sağlıkları hakkında ilk başvuru noktası haline gelmek olduğunun altını çizdi. 

Webrazzi Arena 2018 girişimlerinden BulutKlinik'in Eylül ayında Kuveyt Türk’ün iştiraki KT Portföy Yönetimi A.Ş.’nin kurucusu ve yöneticisi olduğu ve Kuveyt Türk ile Vakıf Katılım tarafından yatırımcı olarak desteklenen KT Portföy Teknogirişim Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’ndan 1 milyon TL yatırım aldığını da hatırlatalım.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.