Zorlu Holding’in kurum içi girişimcilik programı Parlak Bi’Fikir’de tohum yatırım alan 8 girişim

Zorlu Holding’in sürdürülebilirlik vizyonu Akıllı Hayat 2030’un kritik süreçlerinden biri olan, kurum içi girişimcilik programı Parlak Bi’Fikir’in ikinci döngüsünde, tohum yatırım almaya hak kazanan girişimler belli oldu.
Zorlu Holding’in kurum içi girişimcilik programı Parlak Bi’Fikir’de tohum yatırım alan 8 girişim

Zorlu Holding’in sürdürülebilirlik vizyonu Akıllı Hayat 2030’un kritik süreçlerinden biri olan, kurum içi girişimcilik programı Parlak Bi’Fikir’in ikinci döngüsünde, 700’ü aşkın fikir arasından seçilen takımlar, 14 Ocak Perşembe günü, tohum yatırımı almak için Zorlu Grubu’nun üst yönetimine online buluşmada sunumlarını gerçekleştirdi.

Yapılan değerlendirmeler sonucunda 8 girişim, tohum yatırım almaya hak kazandı. Nisan ayında gerçekleşecek nihai yatırım sunumuna kadar ekipler, mentorluk görüşmeleri yapacak, çeşitli eğitimler ve danışmanlıklarla desteklenerek girişimcilik yolculuklarını sürdürecek.

Parlak Bi’Fikir'in ilk döngüsünde kurum içerisinden AbilityPool ve ConcetoHub isimli iki girişim çıkaran Zorlu Holding’in çalışanları, ikinci döngüye de yoğun ilgi gösterdi. İkinci döngüde Zorlu Grubu genelinde yapılan açık çağrıya 720 fikirle çalışanlardan yanıt geldi. 168 çalışan da takımlarda yer almak için başvuru yaptı. Yapılan değerlendirmeler sonucunda fikirler ve bu fikirler etrafında birleşen takımlar seçildi. Bu takımlar, çalıştaylar, bootcamp, açık alan ve bireysel dönüşüm atölyeleriyle 200 saate yakın online çalışma gerçekleştirdi.

Takımlar, design-thinking ve lean start-up metodlarını kullanarak fikirlerini danışmanlarının ve Vestel Ventures ekibinin katkılarıyla geliştirdi. Her hafta 8 online buluşma ile süreç boyunca 112 buluşma, ek eğitimler, ilham buluşmaları ile bir araya geldiler.

Parlak Bi’Fikir’in ikinci döngüsünde tohum yatırım almaya hak kazanan girişimler ise şu şekilde:

BRB: Oyunculara istediği zaman, dilediği ekrandan, arzu ettiği oyunu oynama imkanı sunan bir yazılım geliştiriyor.

Buyviser: Orta ölçekli firmalar için bir satın alma platformu üzerine çalışıyor.

Cold Check: Gıdaların soğuk zincir süreçlerini anlık takip etmeye yarayan bir cihaz.

Geliverio: Kargo şirketlerinin son teslimatta yoğunluk problemini çözen bir uygulama üzerine çalışıyor.

Investingreen: Çatı güneş panellerine yatırım yapılabilen bir kitlesel fonlama platformu üzerine çalışıyor.

Ne Ekersen Onu Biçersin: Çiftçinin hasat hizmeti almasını kolaylaştıran bir teknoloji firması oluşturmak üzere proje geliştiriyor.

Selffix: Elektronik ürünlerin servis ihtiyaçlarını uzaktan çözmeye yönelik bir platformun geliştirilmesine odaklanıyor.

WorkHack: Serbest çalışanların, çalışma alanı bulmasını kolaylaştıran bir rezervasyon girişimine odaklanıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.