Keiretsu Forum Türkiye, Servislet'e 5 milyon TL değerleme üzerinden yatırım yaptı

Keiretsu Forum Türkiye , otomotiv sektöründe yer alan servis noktaları ile yedek parça markalarının dijital dönüşümüne hizmet eden Servislet'e 5 milyon TL değerleme üzerinden yatırım yaptı.
Keiretsu Forum Türkiye, Servislet'e 5 milyon TL değerleme üzerinden yatırım yaptı

Keiretsu Forum Türkiye melek yatırımcıları tarafından, otomotiv sektöründe yer alan servis noktaları ile yedek parça markalarının dijital dönüşümüne hizmet eden Servislet girişimine 5 milyon TL değerleme üzerinden yatırım yapıldı.

2017 yılında kurulan Servislet, otomotiv sektöründe ürün ve bağlı hizmetlerin aynı platformda satışının yapılabilmesine olanak sağlıyor. Servis sağlayıcılar ve yedek parça markaları, Servislet platformu aracılığıyla tüm bayilerini “online” hizmet ve ürün satışına entegre ederek, bayilerinin performansını ve karlılıklarını artırabiliyor. Servislet, markaları dijitale taşımanın yanı sıra, servislet.com özelinde inşa etmiş olduğu pazar yeri aracılığıyla da ürün ve hizmet satıcılarının çevrimiçi görünürlüğünü geniş kitlelere yaymayı hedefliyor. Araç sahipleri, servislet.com aracılığıyla ve markaların kendi web siteleri üzerinden ürün ve hizmetlere rahatlıkla ulaşabiliyorlar.

Michelin ve Euromaster’ın bayilerini ve online satışlarını koordine ederek, dikey entegrasyon altyapısını sağlayan Servislet, son olarak, Hankook, Kormoran ve Total markalarını da bünyesine kattı. Şu an tüm Türkiye genelinde 650 servis noktası ile çalışan Servislet’te yıl sonu hedefi ise bu sayıyı 1000’e çıkartmak. Servislet ayrıca, bir e-ticaret sitesine randevu modülünü entegre etti; bununla servis noktalarının randevu ve satış süreçlerini kolaylaştırdı.

Servislet, Keiretsu Forum Türkiye melek yatırımcılarının yatırımıyla, büyüme yolculuğunu daha da hızlandırmayı ve sektöre yenilikler sunmaya devam etmeyi hedefliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.