OTT platformlarında reklamverenler için yeni fırsatlar söz konusu

Kullanıcı sayısı artmaya devam OTT platformlarının içerik zenginliğiyle birlikte reklamsız olması da bir diğer çekici özelliği - ancak lineer TV bütçelerini kısmaya başlayan reklamverenler için OTT servisleri yeni bir alternatif olabilir.
OTT platformlarında reklamverenler için yeni fırsatlar söz konusu

Yayın içeriklerinin streaming platformlarında yoğunlaşması medya sektörünün alışık olduğu dinamikleri de değiştirdi. Daha çeşitli ve farklı içeriklerin istenen zamanda istenen cihazdan erişilmesi izleyicilerin elini güçlendirirken markaların da eskiden yaptıkları pratikleri değiştirmeye zorlamakta. Ülkemizde lineer kanallar haricinde görülmeyen reklamlar global örneklerde OTT servislerinde de görülmekte. Para ödeyerek reklam izlemek şu anda Türkiye pazarı için uzak bir yol gibi görünse de reklamverenlerin daha geniş bir kitleye ulaşmak için medya planlarını değiştirmekte olduklarını göz ardı etmemek gerekiyor. 

Webrazzi Insights Icon
Bu yazıyı Webrazzi Insights için özel olarak hazırladık.
Webrazzi Insights üyeliğiniz varsa giriş yaparak yazının tamamına ulaşabilirsiniz. Henüz Insights erişiminiz yoksa hemen harekete geçebilirsiniz.
Giriş yap
veya
Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.