Fintech girişimi Primer, A serisi yatırım turunda 14 milyon euro yatırım aldı

Accel liderliğinde gerçekleşen yatırım turuna, Balderton, SpeedInvest, Seedcamp ve RTP Global de katılım gösterdi. Primer'in bu yeni yatırım turu ile aldığı yatırım miktarı 17.8 milyon euroya ulaştı.
Fintech girişimi Primer, A serisi yatırım turunda 14 milyon euro yatırım aldı

Ödeme yönetmleri yönetim aracı Primer, A serisi yatırım turunda 14 milyon euro yatırım aldı. Accel liderliğinde gerçekleşen yatırım turuna, girişime daha önce yatırım yapmış olan Balderton, SpeedInvest ve Seedcamp'in yanı sıra yeni bir destekçi olan RTP Global de katılım gösterdi.

Bu yeni yatırım turunun neticesinde Accel'in ortaklarından Sonali De Rycker, Primer'in yönetim kurulunda yerini aldı. 

Primer kullanıcılara ne sunuyor? 

Birleşik krallık merkezli fintech girişimi, satıcıların, farklı ödeme yöntemlerini tek bir yerden yönetmelerini ve özelleştirilebilir ödeme akışları oluşturmalarını sağlıyor. 

Paypal'ın eski çalışanları tarafından kurulan Primer, tek bir ödeme API ile, satıcıların ödeme süreçlerini uçtan uca yönetebilmesini amaçlıyor. Ürünün birden fazla bölgede operasyon yürüten e-ticaret ve e-ihracat firmaları için ideal bir çözüm olduğunu söyleyebiliriz. 

Düşük kodlu (low code) platformunda, şirketlerin ödeme sistemleriyle yaşadığı teknik problemleri ve zayıf kullanıcı deneyimini bertaraf etmeyi planlıyor. Satıcılar platformda, kendi ödeme sistemleri deneyimlerini oluşturabiliren, girdikleri pazarlarda yeni ödeme sistemlerini de hızlıca sitelerine ekleyebiliyor. 

Platformda, ödeme hizmeti sağlayıcılarının  yanı sıra, dolandırıcılık sağlayıcıları, ters ibraz hizmetleri, abonelik faturalama motorları, iş zekası (BI) araçları, sadakat ve ödül platformları için bağlayıcılar bulunuyor. 

Primer'in önceki yatırım turu ve ekibi

Bu arada girişimin Mayıs ayında 3.8 milyon euro yatırım aldığını hatırlatalım. Balderton Capital liderliğinde gerçekleşen yatırım turuna TransferWise'ın kurucu ortağı Taavet Hinrikus katılım göstermişti.  Yatırım turunun ardından Zoom üzerinden 100 tüccara teknik atölyeler veren Primer, müşteri tabanını genişletmek için elinden geleni yaptı. 

6 farklı ülkede 23 çalışanı bulunan Primer, Avrupa pazarındaki orta ölçekli ve büyük e-ticaret şirketleri tarafından ödeme akışında tercih ediliyor.  Primer'in bu yeni yatırım turu ile aldığı yatırım miktarı 17.8 milyon euroya ulaştı. Girişim, alınan yatırımı uluslararası iş geliştirme ve ekibi ölçeklendirme için kullanacağını açıkladı. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.